Vital A - CaliVita

Go to content

Vital A

Multivitamina Calivita
90 tableta

Multivitaminë për grupin e gjakut A
në magazinë
Testi i gjakut
Suplement ushqimor sipas grupit të gjakut A

Suplement ushqimor modern që është një suplement i plotë dietik i pajtueshëm me grupin e gjakut A
25% zbritje në blerjen e parë >>
arrow
Calivita Vital A

vitamina për grupin e gjakut A

Multivitaminë për grupin e gjakut A

Grupi A i gjakut u zhvillua rreth 15-25 mijë vite më parë si përhapje e prodhimeve bujqësore; personat që i takojnë këtij grupi shfaqin karakteristika barngrënëse. Këta mund ta furnizojnë trupin e tyre me minerale përmes ushqimit, por funksionimin e duhur të tij mund ta mbështesin përmes aplikimit të vitaminave B12, C, dhe E, si dhe acidit folik dhe pantotenic. Mineralet dhe vitaminat janë plotësuar në këtë produkt me barishte të tilla si gjethet e murrizit, boronica dhe rigoni.

Kujt i rekomandohet?
- për mirëmbajtjen ditore dhe të shëndoshë të proceseve fiziologjike, dhe për ta ruajtur vitalitetin;
- për ta mbështetur sistemin imun;
- për ta përforcuar rezistencën në periudhat e të ftohurit e zakonshëm apo epidemitë e gripit;
- për ta plotësuar ushqimin e llojit të gjakut;
- për ta nxitur rigjenerimin pas shërimit.

Deficiencies
Simptomat e mungesës së përgjithshme të vitaminave përfshijnë: plogështi, lodhje, depresion, pafuqi, degjenerim të aktiviteteve fizike dhe mendore, sëmundje më të shpeshta për shkak të rezistencës së dobët.

A e dini se?
A e keni ditur se përbërësit aktiv të rigonit përmbajnë bioflavonoide, të cilat njihen për efektin e tyre të shkëlqyeshëm antioksidues?
90 tableta

Dozimi:
3x1 tableta në ditë pas ushqimit.

Vital A përbërësit aktiv/tabletë:
Beta-karotin 1,2 mg
Vitamina E 10 mg
Vitamina C 60 mg
Vitamina B1 1,4 mg
Vitamina B2 1,6 mg
Vitamina B6 2 mg
Vitamina B12 1 mcg
Niacinamidi 18 mg
Holin-bitartarati 20 mg
Inozitoli 20 mg
PABA 5 mg
Biotina 40 mcg
Acidi pantotenik 5 mg
Acidi folik 50 mcg
Rutina 4 mg
Kompleksi i biofllavonoideve citrike 4 mg
Hesperidin kompleks 5 mg
Kvercetina 5 mg
Beatinë HCI 10 mg
Jodi 50 mcg
Kalciumi 100 mg
Magneziumi 50 mg
Hekuri 8 mg
Bakri 0,5 mg
Zinku 8 mg
Kromi 50 mcg
Seleni 40 mcg
Mangani 1 mg
Kaliumi 20 mg
Molibdeni 80 mcg
Bori 50 mcg
Siliciumi 1 mg
L-glutationi kompleksi 5 mg
L-cisteina 20 mg
Bromolain 25 mg
Hawthorn leaf 10 mg
(std. 2% flavonoide)
Ekstrakt i rrënjës së xhenxhfilt
(std. 5 % gingerlos) 5 mg
Ekstrakt i gjetheve të çajit të gjelbër
(std. 20 % polifenol) 10 mg
Gjethe majdanozi 50 mg
Boronicë 20 mg
Kumbulla 20 mg
Ekstrakt i gjetheve Origano 50 mg

Linja Vital i produkteve është një mënyrë efektive, formulë individualizuar multivitamin me më shumë se 40 përbërësit aktiv. Ata kanë qenë e përbërë në bazë të rezultateve të fundit shkencore, si dhe me karakteristikat kushtetuese dhe kërkesat vitaminë / minerale të llojeve të veçanta të gjakut. Ato përmbajnë shëndetësore mbështetjen bimeve si.

Studim i fundit shkencor ka treguar se llojet e ndryshme të gjakut mund të kenë kërkesa disi të ndryshme ushqyese për shëndetin optimal dhe funksionimin e metabolizmit. CaliVita® linjë "Vital" e multivitamina është formuluar posaçërisht për të ndihmuar të siguruar mbështetje ushqyese "qepur me porosi" për secilin lloj të veçantë të gjakut. Çdo anëtar i kësaj familjeje, duke përfshirë Vital A, Vital B, Vital AB, dhe Vital O, përmban një spektër shumë të plotë të lartë vitamina të cilësisë, minerale, elemente, antioksidantë dhe barëra të dobishme gjurmë, rrjedh vetëm nga farmaceutike të lëndëve të para e klasës, dhe përzier me mjedisin FDA miratuar më të rrepta të kontrollit të cilësisë. Rezultati është të ushqyerit superior cilësi formuluar me llojin tuaj të gjakut në mendje.

Tipi i gjakut "A"
Tipi i gjakut A besohet se ka zhvilluar më vonë se tipit O në evolucionin e njeriut. Deri në atë kohe njeri e kishte vendosur poshtë dhe u rrit bimë. Ky lloj i gjakut ka karakteristika disi më barngrënëse. Tipi A është relativisht e furnizuar mirë me minerale dhe vitamina, por për të ruajtur rezistencën dhe për funksionimin optimal të metabolizmit, hekur shtesë, vitaminë B12, vitaminë C, acid folik, acid pantothenic, bioflavonoids dhe vitamina E mund të jetë e dobishme. Disa herbs tilla si çaj jeshil, xhenxhefil, murriz dhe majdanoz mund të jetë gjithashtu i dobishëm për llojin A. Vital A përmban 44 përbërësit aktiv.

KUJDES!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
arrow

Vital A - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
garanci Çmimi më i ulët
Vital A
Back to content