Beauty Formula - CaliVita

Go to content

Beauty Formula

Beauty Formula
Produkte të tjera CaliVita
60 kapsula

Vitamina për bukuri
në magazinë
Vera po afrohet dhe kjo ju bën të brengoseni sapo të dilni para pasqyrës? Lëkurë e zbehur, thonj të brishtë dhe flokë të dobësuara? Ju mund ta keni në dispozicion kozmetikën më të mire nëse trupi juaj nuk mund t’i plotësojë nevojat vetvetiu. Por, tash e tutje do të jetë më e lehtë ta arrini bukurinë dhe rregullsinë e synuar.
25% zbritje në blerjen e parë >>
Beauty Formula - kolagjenit dhe acidit hialuronik

kolagjenit dhe acidit hialuronik

Calivita Beauty Formula
Produkti Beauty Formula – i plotësuar me acid hyaluronic shtesë dhe kolagjen!

Me gjithë dëshirë po ndajmë me ju lajmin se e kemi avancuar vitaminën tonë të bukurisë, produktin Beauty Formula. Duke futur në përdorim njohuritë shkencore dhe duke i marr parasysh trendët e reja, ne i kemi larguar përbërësit që i konsideruam pak të dobishëm për t’i zëvendësuar ato me përbërës të ri me përmbajtje më aktive. Rezultati final është produkti me përmbajtje të pasura unike në treg.

Acidi hialuronik – një komponentë e re dhe kryesore e produktit – është një molekulë natyrale që lidh ujin, që njihet edhe nga produkti ynë OrganiCare Ant-Ageing Cream. Ajo është plotësim për përmbajtjet e ulëta ujore të shtresave të lëkurës, duke e bërë lëkurën të butë dhe të plotë, e në këtë mënyrë duke ulur dukshmërinë e rrudhave dhe duke forcuar kolagjenin.

Kolagjeni është elementi më i rëndësishëm në rritjen dhe ruajtjen e indeve të shëndosha. Megjithatë, nivelet e tij ulen me moshën, që vërehet më së miri në rastin e lëkurës. Manifestohet me paraqitjen e rrudhave të imëta, ndryshimit të ngjyrës së lëkurës dhe të pikave në lëkurë. Në këtë mënyrë, përbërës tjetër me rëndësi i produktit Beauty Formula është kolagjeni, duke ofruar dy herë më shumë përbërës aktiv se sa versioni paraprak; për më tepër, ai përmban llojin 1 dhe 3 të kolagjenit, të cilat janë më të lartë me sasi në lëkurë.

Ju do të keni në dispozicion edhe një sasi ekstra më të lartë të barishtes horsetail (bisht-kali). Elementi orthosilic, që përmban kjo barishte, ofron efekt ngurtësie që është i rëndësishëm në formimin e indeve lidhore, lëkurës, flokëve, dhe materialeve të forta sikurse dhëmbët dhe thonjtë. Për më tepër, kjo barishte mund ta nxisë prodhimin e kolagjenit nga vetë lëkura, duke përmirësuar me këtë rast edhe elasticitetin e lëkurës. Rezultati është: flokë më të forta, thonj më rezistues dhe lëkurë më e gjallë.

Përveç komponentëve të cekur më lartë, në produkt mund të gjeni edhe vitaminat, mineralet dhe aminoacidet më të rëndësishme në formë natyrale. L-cisteina dhe L-metionina kontribuojnë dukshëm në ruajtjen e strukturës së shëndoshë të flokëve tuaj. Për ta mbështetur sistemin tuaj imun zinku ndihmon në ruajtjen e strukturës së shëndoshë të lëkurës. Bakri luan rol në ruajtjen e ngjyrës së lëkurës dhe të flokëve tuaj, kurse jodi si një mikroelement është i dobishëm për flokët, lëkurën dhe thonjtë. Për më tepër, vitaminat e famshme A, C, B1, B6 i mbrojnë qelizat tuaja nga stresi oksidues, duke shërbyer njëkohësisht në ruajtjen e dukjes suaj të shëndoshë.

Duke përmbajtur kompleksin që përbëhet nga acidi hialuronic, kolagjeni, vitaminat, mineralet, aminoacidet dhe barishtet, produkti Beauty Formula ju ndihmon që të keni një lëkurë rinore dhe elastike, flokë të trashë dhe të ndritshme, si dhe thonj të fortë e rezistues.

Provoni produktin dhe rifitoni bukurinë tuaj natyrale për stinën e verës!

burimi:
oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails - doris hexsel et al.,  j cosmet dermatol. 2017;1–7.
beneficial effects of collagen hydrolysate: a review on recent developments - hongdong song bo li. biomed j sci & tech res
type i collagen - k. henriksen, m.a. karsdal, in biochemistry of collagens, laminins and elastin, 2016  
ingestion of an oral hyaluronan solution improves skin hydration, wrinkle reduction, elasticity, and skin roughness: results of a clinical study - imke göllner, et al., j evid based complementary altern med. 2017 oct; 22(4): 816–823.
use of silicon for skin and hair care: an approach of chemical forms available and efficacy - lidiane advincula de araújo et al., an bras dermatol. 2016;91(3):331-5.
60 kapsula

Dozimi:
1 kapsulë në ditë

PËRBËRËSIT
2500 N.I. Vitaminë A
20 mg Vitaminë C
2.2 mg Vitaminë B1
2.8 mg Vitaminë B6
10 mg Zink
2 mg Bakër
50 mcg Jod
250 mg Kolagjen, lloji I+III
30 mg Acid hyaluronic
50 mg L-Methionine
50 mg L-Cysteine
150 mcg Ekstrat nga Barishtja (10:1)

përbërësit joaktiv:
Përbërës tjerë: hypromellose, celulozë microcrystalline, acid stearik, silikon-oksid.
KUJDES!
 • A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
 • Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
 • Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
Vitamina për bukuri

Produkti Beauty Formula ofron një kompleks të pasur të vitaminave, mineraleve, aminoacideve dhe barishteve, duke siguruar materiet ushqyese të nevojshme për ruajtjen e shëndetit të lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj, si dhe për t’i trajtuar problemet që paraqiten në këto sfera.

Kujt i rekomandohet?
-          atyre që ballafaqohen me rënie flokësh;
-          atyre që kanë flokë të prishur dhe thyer;
-          atyre që vuajnë nga lëkura e fytyrës (aknet);
-          personave, thonjtë e të cilëve janë të dobët dhe thyhen;
-          secilit që dëshiron ta përmirësoj dukjen apo që dëshiron ta ruaj shëndetin e flokëve, lëkurës dhe thonjve.

A e dini se?
A e keni ditur se personat që duken mirë dhe janë atraktiv fitojnë më tepër vëmendje gjatë jetës së tyre sesa ata që e neglizhojnë dukjen e tyre?*

Burimi
* The Beauty Advantage – J. Bennett

Beauty Formula është një produkt kompleks që përmban vitamina, minerale, aminoacidet, kolagjenit dhe bimëve, përbërësit aktiv të cilëve mund të ndihmojë për të ruajtur strukturën e shëndoshë të flokëve, lëkurës dhe thonjve.

Lëkurë rrezatues, thonjtë e fortë, flokë me shkëlqim? Me ndihmën e të up-to-date përbërjen Beauty Formula gjitha këto mund të arrihet edhe më lehtë.

One e përbërësit kryesore te formules është silici, e cila mund të gjendet në trup kryesisht në indet lidhës dhe mbështetëse. Kjo ndihmon të mbajë lëkurën elastike, e bën thonjtë rezistente ndërsa i bërë i dobët, flokë të brishtë të fortë dhe me shkëlqim. Silic është i pranishëm në formën e saj natyror në formulën dhe gjithashtu si përbërës aktiv kryesor i një përbërësi bimor (horsetail dru).

Metioninë dhe cysteine ​​janë quajtur kështu aminoacidet sulfureous, të cilat formojnë komponentët e fibrave kolagjenit të lëkurës, dhe kështu mund të të promovuar fleksibilitetin e lëkurës, dhe janë gjithashtu të nevojshme për të ndërtuar keratin, që e bën deri 95% të strukturës së flokëve.

Përveç kësaj, Beauty Formula përmban vitamina, minerale dhe bimëve. Vitaminat A, B2, B3 dhe C dhe jod, përveç shumë efekteve të tyre të tjera të dobishme, janë përgjegjës për ruajtjen e strukturës shëndoshë të flokëve, lëkurës dhe thonjve. Vitamina B6 merr pjesë në metabolizmin e proteinave, ndërsa vitaminë B12, ndër të tjera, është një nga pjesëmarrësit të rëndësishme të proceseve të energjisë. Zink mbështet jo vetëm sistemin imunitar, por edhe shëndetin e lëkurës ndërsa bakri luan një rol të rëndësishëm në zhvillimin dhe ruajtjen e ngjyrës apo pigmentim të lëkurës dhe të flokëve. Formula gjithashtu përmban kolagjenit shtesë për lëkurë të shëndetshme dhe fleksibile.

Përbërësit e Bukuri Formula që veprojnë brenda vendit mund të përfundojë me produktet CaliVita Kozmetikë, përdorimi i rregullt i cili mund të bëjnë flokët tuaj edhe më rrezatues, dhe lëkura juaj më të freskët, të fortë dhe rinor.
PSE ZGJIDHNI CALIVITA:
  • Me një sfond të jashtëzakonshëm profesional, CaliVita ka ofruar produktet e saj për të përmbushur rregullat më të larta të cilësisë për më shumë se 25 vjet.
  • Ne gjithmonë përpiqemi të përdorim materiale natyrale me origjinë nga burimet më të mira.
  • Gjatë zhvillimeve tona, ne punojmë duke përdorur thithjen më të mirë, për shembull, forma organike.
  • Ne ofrojmë 100% garanci cilësore për produktet tona.
  • Produktet tona i nënshtrohen një procedure të rreptë dhe të shumëfishtë të shqyrtimit të rrumbullakët në mënyrë që të sigurohet vazhdimisht cilësia e shkëlqyer.
  • Shumica dërrmuese e shtesave tona diete prodhohen në kushte farmaceutike në SHBA.
  • Produktet janë prodhuar sipas parimeve të cGMP (current Good Manufacturing Practice), ndërsa kontrolli i vazhdueshëm dhe kontrolle të rregullta nga FDA (Food and Drug Administration) gjithashtu kryhen. Ne punojmë në bashkëpunim të ngushtë me autoritetet vendore të licencimit, në mënyrë që të sigurojmë që konsumatorët tanë gjithmonë ofrohen produkte me cilësi më të lartë.

  Beauty Formula - komente produkt

  Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  garanci Çmimi më i ulët
  Beauty Formula
  Back to content