C 1000 Plus - CaliVita

Go to content

C 1000 Plus

Vitamina Calivita
100 tableta

Mega dozë me vitaminë C
në magazinë
grua duke bërë ski
Vitamina C 1000

Teknologjia moderne Delayed Release Technology siguron një nivel konstant të vitaminës C natyrale në trup. Ijet organike të trëndafilit dhe bioflavonoidet e agrumeve rrisin efektin e vitaminës C.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Calivita C 1000 Plus

Vitamina C natyrale me bioflavonoidë

Mega dozë me vitaminë C

C1000 Plus mbështet aktivitetin mbrojtës të sistemit tonë imun përmes lirimit të ngadalësuar të substancës aktive të mega dozës vitaminë C dhe kaçave të kultivuara në mënyrë organike, për t’i intensifikuar efektet e saj gjatë periudhave kritike kur trupi ynë më së shumti ka nevojë. Përveç tjerash, produkti në fjalë, kontribuon edhe në prodhimin normal të kolagjenit dhe ndihmon në mirëmbajtjen e shëndetit të enëve të gjakut, eshtrave, kërceve, dhëmbëve, mishit të dhëmbëve, dhe lëkurës.

Kujt i rekomandohet?
- atyre që janë të ndjeshëm në infeksione;
- secilit, gjatë muajve të ftohtë të dimrit në mënyrë që sistemit imun t’i jepet mbështetje më e madhe;
- personat që merren me sport dhe ata që merren me punë të rënda fizike, për ta reduktuar rraskapitjen;
- atyre që ndodhen nën tendosje të fuqishme mendore, në mënyrë që të mbështet funksionimi normal i sistemit nervor;
- të moshuarit dhe ata që janë duke u shëruar nga sëmundjet;
- në mënyrë që të intensifikohet absorbimi i hekurit (në veçanti për femrat gjatë viteve reproduktive dhe pacientët që vuajnë nga mungesa e hekurit – anemia).

Deficiencies
Simptomat e mungesës së vitaminës C përfshijnë: dobësim të sistemit imun, ndjeshmëri ndaj infeksioneve, rigjenerim të ngadalshëm pas sëmundjeve, shërim të ngadalshëm të plagëve, hemorragji të mishit të dhëmbëve, qelbëzim të mishit të dhëmbëve, dhimbje muskujsh.

A e dini se?
A e keni ditur se Albert Szent-Györgyi, shkencëtar hungarez i cili ishte shpërblyer me Çmimin Nobel për izolimin e vitaminës C dhe hulumtimin e rolit të saj, kishte konsumuar 1,000 mg vitaminë C në ditë deri në vdekje në moshën 93 vjeçare, kurse kur sëmurej ai e përforconte dozën në 8,000 mg?
100 tableta

Dozimi:
1 tabletë në ditë.

Përbërësit
1000mg Vitaminë C
125mg Pluhur të kaçës organike

C 1000 Plus mbështet aktivitetin mbrojtës të sistemit tonë të imunitetit me release vonuar doza mega vitaminë C dhe rosehips organike rritur të intensifikojnë efektet e tij gjatë çdo periudhe kritike kur trupi ynë ka nevojë për atë më. Përveç kësaj, ajo gjithashtu kontribuon në prodhimin normal kolagjenit dhe ndihmon në ruajtjen e shëndetit të enëve të gjakut, eshtra, cartilages, dhëmbët, mishrat dhe lëkurë.

Vitamina C, (e njohur edhe si Acid Askorbik) është një vitaminë e tretshme në ujë që është përdorur nga ana e metabolizmit në shumë mënyra të rëndësishme. Ajo i ndihmon aktivizon enzimat e shumta, ka një rol të rëndësishëm në frymëmarrje qelizore, dhe ofron mbrojtje kundër stresit. Ajo ndihmon në thithjen e hekurit, dhe, së bashku me acid folik dhe vitaminë B12, stimulon prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Ajo ndihmon përkrahë funksionimin e sistemit nervor, dhe ajo merr pjesë në formimin e strukturës së kockave, enëve të gjakut, indeve lidhës dhe kolagjenit. Ajo është gjithashtu një e shkëlqyer anti-oxidant, duke ndihmuar për të mbrojtur qelizat kundër dëmit të shkaktuar nga radikalet e lira.

Të tjera se funksioneve të lartpërmendura, kërkesa metabolike për Vitamina C mund të rritet me gjëra të tilla si aktivitet fizik, pirja e duhanit, të pijshëm, mungesa e pushimit, sëmundjeje, ose medikamente. Si Vitamin C është tretshme në ujë, ajo nuk është e ruajtur në trup, por kalon nga metabolizmit relativisht shpejt. Produktet CaliVita® Vitamina C janë formuluar për kohën e duhur-lirimit, thithjen e vazhdueshme. duke siguruar bioavailability qëndrueshme

C 1000 Plus formula së bashku me vitaminë origjinë natyrore C gjithashtu përmban pluhur Rosehip nga bujqësinë organike që ndihmon për të mbrojtur qelizat kundër stresit oksidativ (ka aktivitet antioxidant), ka një efekt i dobishëm për sistemin imunitar. Rosehip gjithashtu ndihmon për të ruajtur shëndetin, fleksibilitet dhe lëvizshmërinë e nyjeve, mbështet funksionimin e duhur të sistemit urinar, dhe luan një rol të rëndësishëm në procesin e tretjes.

Në vitaminës natyral C, molekula e acidit askorbik janë lidhur së bashku për të formuar shumëfishta, molekula kimikisht komplekse për të cilën veprimi është më shumë se sa efekti i një acidi të thjeshtë sintetike askorbik.

KUJDES!

Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Nëse ju keni një histori të gurëve në veshka, kërkoni këshilla mjekësore para se të marrë një shtesë Vitamina C.
Dyqan mbyllur fort në një vend të freskët, e thatë, si Vitamina C është e ndjeshme për të ngrohur dhe dritë.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

C 1000 Plus - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
C 1000 Plus
Back to content