C Plus - CaliVita

Go to content

C Plus

Vitamina Calivita
100 tableta

Vitaminë C kompleks
në magazinë
portokall në një pjatë
Tableta me përmbajtje të lartë të vitaminës C natyrale. Përbërja e produktit përfshin gjithashtu bioflavonoidet e agrumeve dhe pluhurin e trëndafilit. Përgatitja forcon në mënyrë të përkryer sistemin imunitar. C Plus përmban vitaminë C të marrë ekskluzivisht nga burime natyrore.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Vitaminë C me kaça dhe bioflavonoide

Vitaminë C kompleks

C Plus është një preparat i përgjithshëm i vitaminës C, i cili siguron mbrojtje të përditshme kundër sulmit të radikaleve të lira dhe kontribuon në funksionimin adekuat të sistemit imun. Bashkëveprimi ndërmjet vitaminës C dhe bioflavonoideve përforcon strukturën e brendshme të kapilareve, gjithashtu stimulohet edhe qarkullimi i gjakut. Vitamina C ndihmon edhe në mbrojtjen e lëkurës, mishit të dhëmbëve, eshtrave dhe kërceve.

Kujt i rekomandohet?Deficiencies
- secilit, për ta përforcuar sistemin imun;
- për shkak të rolit të saj në mbrojtjen e organizmit kundër stresit oksidativ:
- duhanpirësve aktivë apo pasivë,
- banorëve të qyteteve me ajër të ndotur.
100 tableta

Dozimi:
1 tabletë në ditë

Përbërësit
75mg Vitaminë C
100mg Pluhur kaçe
100mg Pluhur agrumesh bioflavonoide

Ka disa situata në jetë, kur vitaminë C plotësim mund të jetë e këshillueshme. C 1000 dhe C 500 ofron ekstra potencë të lartë vitaminë C, ndërsa C PLUS është për ata që preferojnë formula komplekse. Në varg CaliVita e produkteve, ju mund të gjeni shumë lloje të vitaminës C kështu që zgjidhni një që është më i përshtatshëm për moshën tuaj dhe gjendjes shëndetësore.

Vitaminë C është një vitaminë tretshme në ujë. Ajo aktivizon enzimat e shumta, ka një rol të rëndësishëm në frymëmarrje qelizore, dhe ofron mbrojtje kundër stresit. Ajo ndihmon thithjen e hekurit, së bashku me acid folik dhe vitaminë B12 stimulon prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Për shkak të efektit të saj antioxidant ajo mbështet funksionimin e shëndoshë të rezistencës të trupit. Është gjithashtu e nevojshme për funksionimin e sistemit nervor, ajo merr pjesë në formimin e strukturës së indeve lidhës, dhe në këtë mënyrë ndihmon të ruajtur integritetin e lëkurës, mishrat, kockat dhe kërc. Që Vitamina C (acidi Askorbik) i takon grupit të ujit vitaminave të tretshme, ajo mund të jetë zbrazur nga trupi shpejt. Në up-to-date formulave - si për shembull C Plus - vitaminë C është plotësuar me avonoids biofl që nxisin thithjen e saj. Këto janë përmendur shpesh si vitaminë P. trup njerëzor nuk është në gjendje për të prodhuar avonoids biofl, kështu që ata duhet të prekje me ushqim. Së bashku me vitaminë C, ata ruajnë dhe mbrojnë strukturën e brendshme të capillaries; ata kanë efekte të qarkullimit stimuluese. Ky grup i komponimeve është përdorur shpesh në rast të lëndimeve sportive si.

Në vitaminës natyral C, molekula e acidit askorbik janë lidhur së bashku për të formuar shumëfishta, molekula kimikisht komplekse për të cilën veprimi është më shumë se sa efekti i një acidi të thjeshtë sintetike askorbik.

C Plus: përmban ngrit pluhur hip dhe bioflavonoids promovuar përdorimin e vitaminës C si.

KUJDES!
Vitamina C është e ndjeshme për të ngrohjes dhe të lehta, çfarë duhet të konsiderohet në ruajtjen.
Personat me një histori të gurëve në veshka kërkoni këshilla mjekësore para se të aplikoni formulën!
Futje Teprica e bioflavonoids mund të shkaktojë diarre!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

C Plus - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
C Plus
Back to content