Ocean 21 - CaliVita

Go to content

Ocean 21

Premium Organic
946 ml

Alga alkaline dhe aloe vera
në magazinë
Ocean 21 - algat e detit, Aloe Vera, Pau D'Arco
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

algat e detit, Aloe Vera, Pau D'Arco

Alga alkaline dhe aloe vera

Produkti Ocean 21 është një kompleks algash me bazë aloe verën, i cili përmban më tepër se 200 përbërës të vlefshëm aktiv të tilla si Pau d’Arco, boronica, panxhari dhe ekstrakti i karotës; preparati mbështet detoksikimin dhe regjenerimin e trupit, njëkohësisht përforcon rezistencën e trupit. Për më tepër, gjitha këto janë paraqitur në formë të lëngshme dhe të shijshme.

Kujt i rekomandohet?
- atyre që aplikojnë trajtimin detoksik dhe dëshirojnë ta ndihmojnë alkalizimin duke e plotësuar trajtimin;
- atyre që ballafaqohen me probleme në tretje me qëllim që t ndihmohen funksionet normale të zorrëve;
- atyre që mbajnë dietë dobësimi, në mënyrë që të mbështeten proceset normale të metabolizmit;
- personat që vuajnë nga problemet me gjëndrën tiroide, në mënyrë që të përshtatet funksionimi normal i organit;
- personat, thonjtë dhe flokët e të cilëve nuk kanë shkëlqim dhe janë të thyeshëm, dhe lëkura e të cilëve është jo elastike;
- atyre që kanë mungesa vitaminash dhe mineralesh, të cilët dëshirojnë ta rifitojnë dhe ruajnë vitalitetin e tyre sa më shumë që të jetë e mundur;
- secilit, në mënyrë që të mbështetin sistemin e tyre imun dhe ta ndihmojnë regjenerimin;
- atyre në dietë candida, për ta plotësuar trajtimin.

A e dini se?
A e keni ditur se antrachonon, që janë ndihmës kryesor të detoksikimit dhe që gjenden në noni, mund të gjenden edhe në Aloe vera?
946 ml

Dozimi:
2 lugë gjelle 1-2 herë në ditë.

Ocean 21 përbërësit aktiv:
Përzierje e mbrojtur 30/ml
Aloe Vera juice natyral 2,000.00 mg
Ekstrakt i algave të detit 3.100,00 mg
Alaria marginata, Ascophyllum
nodosum, Chondrus crispus, Focus
vesiculosus, Laminaria digitata, Porphyra
yezoensis, Palmaria palmate, Ulva
lactuca
Ekstrakt Pau D’Arco (koncentrim i
dhjetëfishtë) 1.100,00 mg
Ekstrakt boronice 600,00 mg
Ekstrakt i rrepës së kuqe 350,00 mg
Ekstrakt i karrotës 350,00 mg
Kompleks i materieve minerale 330,00 mg

Flora e oqeaneve - ndryshe nga toka bujqësore dhe bimë të ushqyerit në tokë - është relativisht i paprekur edhe në fillim të shekullit të 21-të. Ocean 21 përmban më shumë se 200 agjentë të çmuara aktive të dobishme për trupin (8 lloje të algave të detit, herbs, vitamina dhe antioksidantë, rreth 60 lloje të mineraleve, rreth 24 aminoacidet dhe enzimat).

Algat e detit
Deti alga është jashtëzakonisht i lartë në jod. Jodi është i nevojshëm për prodhimin e hormoneve të gjëndrrave tiroide dhe është i domosdoshëm për proceset e prodhimit të energjisë të trupit. Për më tepër, algat e detit është e pasur me proteina, aminoacidet dhe enzimat, si dhe disa mineraleve të dobishme, duke përfshirë hekur, kalcium, kalium, magnez, dhe selen.

Aloe Vera
Edhe pse është më i njohur për njerëzit si një përbërës në kremra të lëkurës (për shkak të zbutjes së saj dhe efektet hydrating), bimë me lëng Aloe Vera përmban pothuajse 200 llojet e agjentëve aktivë që mund të jenë të dobishme për shëndetin, duke përfshirë vitamina të shumta dhe minerale.

Pau D'ARCO
Një pemë amtare në rainforests dhe malet e Amerikës së Jugut, leh e tij ka një përmbajtje shumë të lartë minerale, duke qenë të pasura me kalium, kalcium dhe hekur. Si edhe, ajo përmban disa antioksidantë të shkëlqyer të tilla si Vitamina C dhe selen. Disa studime kanë sugjeruar se Pau D'ARCO mund të ndihmojë mbështetje funksionin e sistemit imunitar.

Ocean 21 ndihmon të sigurojë mbështetje të cilësisë ushqyese për proceset shëndetshme dhe të gjallë fiziologjike.

KUJDES!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

Ocean 21 - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Ocean 21
Back to content