Senior Formula - CaliVita

Go to content

Senior Formula

Multivitamina Calivita
90 tableta

Multivitaminë superiore
në magazinë
të moshuarit
Multivitamina për të moshuarit

Një produkt i zhvilluar për nevojat ushqimore të të moshuarve. Lëndët ushqyese të zgjedhura me kujdes ju lejojnë të ruani një formë të lartë në jetën e vjeshtës.
25% zbritje në blerjen e parë >>
arrow
Calivita Senior Formula

vitamina për të moshuarit

Multivitaminë superiore
Senior Formula është një kompleks multivitaminash i prodhuar enkas për personat mbi moshën 50 vjeçare; produkti përmban edhe minerale, elemente të imëta, antioksidante, bioflavonoide, dhe ekstrakte bimësh si ginkgo biloba, farat e rrushit dhe lëvorja e pishës. Përveç se mbështet sistemin imun, produkti ynë gjithashtu ofron një ndihmë në mirëmbajtjen e nivelit të rezistencës dhe ruajtjen e freskisë fizike dhe mendore.

Kujt i rekomandohet?
- në radhë të parë personave mbi moshën 50 vjeçare për ta mbështetur funksionimin e shëndoshë të organizmit dhe të proceseve normale fiziologjike;
- për ta përmirësuar rezistencën në kushte të kohës së ftohtë;
- në rast të ngarkesës së madhe fizike dhe mentale;
- në rast të dietës së pa balancuar (konsumimi i ulët i pemëve dhe perimeve, dieta, vegjetarianizmi);
- duhanpirësit aktivë dhe pasivë, si dhe personat që jetojnë në qytete me ajër të ndotur;
- personat që shpesh konsumojnë alkool;
- për ta lehtësuar rigjenerimin pas sëmundjeve.

Deficiencies
Simptomat e mungesës së përgjithshme të vitaminave përfshijnë: plogështi, lodhje, depresion, pafuqi, degjenerim të aktiviteteve fizike dhe mendore, sëmundje më të shpeshta për shkak të rezistencës së dobët.

A e dini se?
A e keni ditur se në pleqëri kapaciteti absorbues dhe aftësia “vitaminë prodhuese” e organizmit zvogëlohet në mënyrë natyrale? Prandaj është me rëndësi që të moshuarit të konsumojnë preparate adekuate multivitaminash, të cilat janë zhvilluar për ta mbështetur shëndetin e kësaj grup moshe.
90 tableta

Përdorimi:
3 x 1 tabletë në ditë, gjatë ushqimit.

Përbërësit aktiv në racion:
Ekstrakti i gjetheve të bimës Ginkgo biloba 10 mg
Superoksid dismutaza 15 mcg
Vitaminë E 10 mg
Beta-karotinë 1,7 mg
Vitaminë B1 1,2 mg
Vitaminë B2 1,5 mg
Niacinamid 10 mg
Acid pantotenik 3 mg
Vitaminë B6 1,5 mg
Biotinë 50 mcg
Acid folik 70 mcg
Kolinë 5 mg
Inozitol 5 mg
PABA 4 mg
Vitaminë B12 1 mcg
Vitaminë C 60 mg
Kalium 5 mg
Zink 5 mg
Bakër 300 mcg
Hekur 3 mg
Mangan 800 mcg
Krom 50 mcg
Molibden 25 mcg
Betainë HCI 2 mg
Kompleks i bioflavonoideve 5 mg
Kompleks i hesperidinës 1 mg
L-glutation 1 mg
Jod 20 mcg
Selen 20 mcg
Ekstrakt i farëve të rrushit 1 mg
Luteinë 500 mcg
Ekstrakt nga lëvorja e pishës1 mg


Kërkesat vitaminë e trupit ndryshon me rritjen e moshës, së bashku me faktorë të tjerë. Metabolizmi ngadalësohet, dhe thithjen e ushqyesve bëhet i paplotë. Formula Senior është formuluar posaçërisht për njerëzit e moshës 50 dhe mbi të për të përmirësuar shëndetin dhe ndjenjën e mirëqenies.

Avancimi i moshës ndryshon kërkesat ushqyese të trupit tonë. Metabolizmi ynë ngadalëson me rezultat që proceset metabolike të marrë më të gjatë, dhe thithjen lëndë ushqyese mund të mos jetë aq efikas si në rininë tonë. Për më tepër faktorë të tjerë që në mënyrë tipike vijnë me plakjen mund të ndikojë në nevojën e trupit për ushqyesve. Këta faktorë mund të përfshijnë më pak stërvitje dhe aktivitet fizik, dietë të paekuilibruar, akumulimin e zakonet e sëmurë, dhe rritje në tendosje fizike dhe mendore. Për këto arsye, vitaminë dhe mineral kërkesa e metabolizmit tonë mund të rritet si ne të merrni më të vjetër.

CaliVita's® Formula Senior është një multivitamin dhe mineral kompleks formuluar posaçërisht për të siguruar mbështetje optimale ushqyese për ata mbi 50 vjeç. Gamë të plotë të vitaminave dhe mineraleve gjurmë të kontribuojë në funksionimin e shëndoshë dhe të duhur të proceseve të ndryshme fiziologjike. Përveç vitaminave dhe mineraleve, formula është zgjeruar me antioksidantë të rëndësishme dhe ekstrakte bimore të dobishme, të tilla si dismutase superoxide, lutein, xhinko biloba, farë rrushi ekstrakt dhe pishe leh ekstrakt. Dëmi oksidativ qelizë të shkaktuara nga grimcat e paqëndrueshme quajtur radikalet e lira, është menduar nga shumë shkencëtarë që të jetë një nga shkaqet rrënjësore të përkeqësimit metabolike që vjen me plakjen. Si e tillë, antioksidantë mund të ndihmoni duke mbështetur shëndetin tonë afatgjatë.

Dismutase superoxide është një enzimë antioxidant që luajnë një rol të rëndësishëm në mbrojtjen qelizat tona nga dëmet e shkaktuara nga speciet reaktive të oksigjenit, një nga radikalët më të zakonshme të lira në sistemin tonë. Lutein është një antioxidant efektive, si edhe, dhe ndihmon në mbrojtjen sytë kundër efekteve të dëmshme të rrezatimit UV. Biloba xhinko, ose pemë fierlis, përmban disa antioksidantë, dhe është menduar për të stimuluar microcirculation në capillaries, i cili është i rëndësishëm për shikim, si dhe ofrimit lëndë ushqyese dhe heqjen e mbeturinave nga qelizat e trupit. Farë rrushi ekstrakt është e pasur në polyphenols, i cili ka qenë treguar të jetë një antioxidant efektive. Leh ekstrakt Pisha është një antioxidant, plus ajo mund të ketë një efekt frenues mbi proteinat aderimin në gjak, të cilat mund nga ana e përmirësuar ciculation.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor para se të marrë ndonjë shtesë.
Ky produkt nuk është e rekomanduar për hemophiliacs, ato duke marrë anticoagulants, ose për ata me pritje kirurgji ose operacion, si disa nga përbërësit mund të rritet në gjak kohë të koagulimit.
Mos e merrni këtë produkt gjatë shtatzënisë ose pleqsh.
Diabetikët duhet të konsultoheni me mjekun e tyre para se të marrë këtë produkt.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
arrow

Senior Formula - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
garanci Çmimi më i ulët
Senior Formula
Back to content