Green Care - CaliVita

Go to content

Green Care

Produktet e barishte
240 tableta

Preparat alkalinë
në magazinë
jonxhë
Luzerni dhe magnezi ndihmojnë në lehtësimin e simptomave të ulçerës së stomakut dhe duodenale. Jonxha rigjallëron, mbështet gjendjen psikofizike dhe përshpejton metabolizmin.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Jonxhë dhe magnez

Preparat alkalinë

E cilësuar si element kryesor i produktit Green Care, duke ju falënderuar përmbajtjes së lartë të klorofilit jonxha është bimë e shkëlqyeshme për detoksikim dhe alkalizim. Është një depo e vërtetë e materieve ushqyese: përmban disa vitamina (C, D, E, K, B), beta-karoten, minerale (kalcium, hekur, kalium, fosfor), si dhe aminoacidet e domosdoshme, prandaj gjitha këto që i përmendëm më lart mbështesin proceset fiziologjike të organizmit.

Kujt i rekomandohet?
- në raste të niveleve të larta të kolesterolit;
- për ta përforcuar sistemin imun;
- për detoksikim dhe alkalizim;
- për të plotësuar trajtimet kundër dhimbjeve artritike dhe reumatike;
- për të moshuarit për ra rritur aktivitetin fizik dhe forcën vitale, si dhe për një gjumë më të mirë;
- në raste të kapsllëkut të shpeshtë.

A e dini se?
A e keni ditur se gjakderdhja e shpeshtë nga hunda mund të jetë tregues i mungesës së vitaminës K?* Jonxha është një prej burimeve të shëndosha të vitaminës K.
240 tableta

Dozimi:
4-8 tableta në ditë.

Përbërësit
500mg Gjethe të Jonxhës
25mg Magnez

Kujdes e gjelbër është bërë me jonxhë, e cila ka qenë në përdorim në mjekësinë tradicionale për një kohë të gjatë për shkak të shumëllojshmëri të gjerë të efekteve pozitive që ka. Kjo është një diuretik natyror dhe mund të jetë një shtesë e përshtatshme për alkalinizing dietat. Përbërësit aktiv janë të dobishme në lehtësimin e simptomave të ulcerat gastrike dhe duodenale. Ai përmban shumë vitamina dhe substancave minerale, të cilat promovojnë funksionimin e shëndoshë të trupit tonë.

Jonxhë (Medicago sativa), është ndoshta më i njohur si një bimë foragjere, por ajo gjithashtu ka qenë përdorur për një kohë të gjatë në mjekësinë tradicionale, sepse ajo shfaqur efekte të favorshme për shëndetin. Për shembull, healers kineze në shekullin e 6 pas Krishtit përdorur jonxhë për të zbutur efektet e disa Sëmundjet. Sot, kërkimi shkencor ka treguar se jonxhë është me të vërtetë një bimë shumë e dobishme, aq shumë në mënyrë që biolog Frank Bouer referuar asaj si "shërues të madh".

Gjethet Jonxhë janë të bollshme në beta carotene, vitamina B, C, D, E dhe K, si dhe kripërave minerale, duke përfshirë kalium, hekur, kalcium dhe fosfor. Për shkak të përmbajtjes së tij klorofil e lartë, jonxhë mund të ndihmojë proceset mbështetje detoxification në trup. Në shtim klorofil është një shkëlqyer anti-oxidant, duke ndihmuar për të mbrojtur qelizat nga dëme shkakut nga radikalet e lira.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Pjesë e madhe e vitaminave yndyrë-soluable në jonxhë do të thotë se në qoftë se ju jeni duke marrë atë vazhdimisht, ajo është e dobishme për të marrë një pushim nga përdorimi për një periudhë një mujore, çdo dy në tre muaj.
Nëse jeni duke marrë një anti-mpikëse per gjakun tuaj, të konsultohet me një profesionist i kualifikuar mjekësor para se të marrë këtë produkt, ose ndonjë produkt tjetër që përmban Vitamina K.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

Green Care - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Green Care
Back to content