Shake One - Dyqane CaliVita International

Go to content

Shake One

Shake One Vanilla
500 g
Shake One 10x30 GR Carton

Dozimi:
Një porcion (30g) të përzihet me 300 ml ujë apo qumësht të shkremuar, apo me drithëra dhe produkte me bazë drithërash në një përzierës apo blender; një porcion të përdoret në ditë.

Përbërësit:
PLUHUR PROTEINASH PËR TA MBËSHTETUR HUMBJEN NË PESHË

Pluhuri i proteinave me shije vanilje dhe çokollate, që përgatitet lehtë me qumësht apo ujë, gjithashtu përshtatet lehtë në një dietë për humbje në peshë. Pluhuri i shijshëm i proteinave përmban vitamina, minerale, fibra dhe agjentë që mbështesin humbjen në peshë.

KUJT I REKOMANDOHET?
  • Për ata që mbajnë dietë, që zëvendësimi i ushqimit të plotësohet me dietën për humbje në peshë;
  • Për gjithë ata që dëshirojnë t’i plotësojnë dëshirat e tyre për ëmbëlsira në një mënyrë të shëndoshë, pa brejtje të ndërgjegjes;
  • Pas ushtrimeve fizike për regjenerimin e muskujve;
  • Për ata që dëshirojnë ta ndryshojnë mënyrën e jetës, pra ta lehtësojë këtë ndryshim.

shake one me shije vanilje – faktet ushqyese

porcioni: 1 lugë e madhe (30 g) porcioni për kuti: rreth 16
përmbajtja                              per 100 g                                    per porcion
energji                             1 647 kj / 389 kcal                           494 kj / 117 kcal
yndyrë                                        3,8 g                                                1,1 g
prej të cilave:
• të ngopura                                1,0 g                                                0,3 g
karbohidrate                                 33 g                                                9,9 g
prej të cilave:
• sheqerna                                     9 g                                                2,7 g
fibra                                              5 g                                                1,6 g
proteina                                       50 g                                                 15 g
kripë                                          0,7 g                                                0,2 g
faktet plotësuese
përmbajtja                              Per 100 g                                 per porcion
l-carnitine l-tartrate                  1 667 mg                                       500 mg
• l-carnitine                             1 134 mg                                       340 mg
acid alpha lipoic                          333 mg                                       100 mg
chitosan                                     333 mg                                       100 mg
ekst. kokrra e kafesë së gjelbër   333 mg                                       100 mg
(12:1; std. 50% acid chlorogjenik, 3% kafeinë)
• acid chlorogjenik                      167 mg                                         50 mg
• kafeinë                                      10 mg                                          3 mg
pluhur nga pema acai (5:1)          333 mg                                       100 mg
inulin                                          170 mg                                        51 mg
enzima lactase                          1 000 µg                                        300 µg
vitaminë c                                   100 mg                                        30 mg
vitaminë e                                      6 mg                                       1,8 mg
vitaminë b1                                  1,2 mg                                     0,36 mg
vitaminë b2                                  1,4 mg                                     0,42 mg
niacin                                            21 mg                                      6,3 mg
vitaminë b6                                   1,8 mg                                    0,54 mg
vitaminë d3                                  8,33 µg                                      2,5 µg
folate                                            320 µg                                       96 µg
biotin                                              80 µg                                       24 µg
kalcium                                      1 000 mg                                    300 mg
magnezium                                   500 mg                                     150 mg
krom (iii) picolinate                        692 µg                                       208 µg
• krom                                            83 µg                                        25 µg

përbërësit: amë proteinash [hirrë-koncentrat proteinash, qumësht – koncentrat proteinash, peptide të hidrolizuara të hirrës, kalcium caseinate (nga qumështi), proteina të izoluara të hirrës], amë karbohidratesh (maltodextrin, dextrose, glukozë), pluhur i shkremuar i kakaos, karbonat kalciumi, fibra tërshëre, fibra portokalli, l-carnitine, l-tartrate, erëzues, krunde gruri, oksid magnezi, emulsifier (hydroxypropyl metil celulozë), klorid natriumi, acid alfa lipoic, chitosan (nga karkaleci), ekstrakt nga kokrra e gjelbër e kafesë (coffea robusta l.) (12:1; std. 50%acid klorogjenik, 3% kafeinë), pemë acai (euterpe oleracea) pluhur (5:1), inulin (nga çikorja), acid l-ascorbic, ëmbëltues (sucrolase), niacinë, kristal vanilje, dl-alpha tocopheryl acetate, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamine hydrochloride, lactase enzyme, krom (iii) picolinate, acid folik, papain, bromelain, biotin, cholecalciferol.

A E DINI SE?
A e keni ditur se sipas një hulumtimi midis klientëve tanë, gjysma e më tepër e numrit të personave që mbajnë dietë ballafaqohen me problemin se duhet të heqin dorë nga ëmbëlsirat?

VËREJTJE!
Përmban kafeinë (3 mg në porcion) Nuk rekomandohet për fëmijë apo shtatzëna!
Back to content