Vital AB - CaliVita

Go to content

Vital AB

Multivitamina Calivita
90 tableta

Multivitaminë për grupin e gjakut AB
në magazinë
Testi i gjakut
Suplement ushqimor sipas grupit të gjakut AB

Suplement ushqimor modern që është një suplement i plotë dietik i pajtueshëm me grupin e gjakut AB
25% zbritje në blerjen e parë >>
arrow
Calivita Vital AB

vitamina për grupin e gjakut AB

Multivitaminë për grupin e gjakut AB

Grupi i fundit i gjakut që u zhvillua gjatë evolucionit u formua përmes përzierjes së grupeve A dhe B të gjakut. Ushqimi i duhur mund të përzihet, por konsumimi i perimeve ka efekte më të dobishme. E planifikuar t’i përshtatet këtij grupi të gjakut, multivitamina Vital AB përmban një ekstra dozë të kalciumit dhe selenit. Vitaminat dhe mineralet janë plotësuar me barishte të tilla si ekstrakt nga rrushi i kuq, gjethet e selinos, dhe hudhra.

Kujt i rekomandohet?
- për mirëmbajtjen ditore dhe të shëndoshë të proceseve fiziologjike, dhe për ta ruajtur vitalitetin;
- për ta mbështetur sistemin imun;
- për ta përforcuar rezistencën në periudhat e gripit apo të ftohurit e zakonshëm;
- për ta plotësuar ushqimin e llojit të gjakut;
- për ta nxitur rigjenerimin pas shërimit.

Deficiencies
Simptomat e mungesës së përgjithshme të vitaminave përfshijnë: plogështi, lodhje, depresion, pafuqi, degjenerim të aktiviteteve fizike dhe mendore, sëmundje më të shpeshta për shkak të rezistencës së dobët.

A e dini se?
A e keni ditur se hudhra në mënyrë natyrale i kontrollon nivelet e yndyrës në gjak?
90 tableta

Dozimi:
3x1 tableta në ditë pas ushqimit.

Vital AB përbërësit aktiv / tabletë:
Beta-karotina 1,2 mg
Vitamina E 10 i.u
Vitamina C 60 mg
Vitamina B1 1,4 mg
Vitamina B2 1,6 mg
Vitamina B6 2 mg
Vitamina B12 1 mcg
Niacinamidi 18 mg
Kolinë-bitartarati 20 mg
Inozitoli 20 mg
PABA 5 mg
Biotina 40 mcg
Acidi pantotenik 5 mg
Acidi folik 100 mcg
Rutina 4 mg
Kompleksi i biofllavonoideve citrike 4 mg
Kompleksi i hesperidinës 5 mg
Kvercetina 5 mg
Beatinë HCI 10 mg
Jodi 50 mcg
Kalciumi 100 mg
Magneziumi 80 mg
Hekuri 5 mg
Bakri 0,5 mg
Zinku 8 mg
Kromi 30 mcg
Seleni 40 mcg
Mangani 1 mg
Kaliumi 20 mg
Molibdeni 80 mcg
Bori 50 mcg
Siliciumi 1 mg
Kompleksi L-glutationi 5 mg
L-cisteina 10 mg
Bromelaina 25 mg
Ekstrakti i rrushit të zi 10 mg
Ekstrakti i rrënjës së xhumbirit 10 mg
Gjethet e selinos 50 mg
Brokoli 20 mg
Hudhra 50 mg
Boronica 20 mg

Linja Vital i produkteve është një mënyrë efektive, formulë individualizuar multivitamin me më shumë se 40 përbërësit aktiv. Ata kanë qenë e përbërë në bazë të rezultateve të fundit shkencore, si dhe me karakteristikat kushtetuese dhe kërkesat vitaminë / minerale të llojeve të veçanta të gjakut. Ato përmbajnë shëndetësore mbështetjen bimeve si.

Studim i fundit shkencor ka treguar se llojet e ndryshme të gjakut mund të kenë kërkesa disi të ndryshme ushqyese për shëndetin optimal dhe funksionimin e metabolizmit. CaliVita® linjë "Vital" e multivitamina është formuluar posaçërisht për të ndihmuar të siguruar mbështetje ushqyese "qepur me porosi" për secilin lloj të veçantë të gjakut. Çdo anëtar i kësaj familjeje, duke përfshirë Vital A, Vital B, Vital AB, dhe Vital O, përmban një spektër shumë të plotë të lartë vitamina të cilësisë, minerale, elemente, antioksidantë dhe barëra të dobishme gjurmë, rrjedh vetëm nga farmaceutike të lëndëve të para e klasës, dhe përzier me mjedisin FDA miratuar më të rrepta të kontrollit të cilësisë. Rezultati është të ushqyerit superior cilësi formuluar me llojin tuaj të gjakut në mendje.

Tipi i gjakut "AB"
Kjo besohet të jetë lloji i gjakut të zhvillohet e fundit, dhe është një përzierje e tipit A dhe B. Për mbështetjen optimale ushqyese të Lloji AB, plotësim me vitaminë C, antioksidantë, dhe përbërësve të caktuar bimor të tilla si çaj jeshil, hudhër, brokoli, selino dhe xhenxhefil janë të rekomanduara. Vital AB përmban 44 përbërësit aktiv.

KUJDES!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
arrow

Vital AB - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
garanci Çmimi më i ulët
Vital AB
Back to content