SambuRex - CaliVita

Go to content

SambuRex

Mbështetje për imunitetin
240 ml

Nxitës imuniteti në formë të lëngshme
në magazinë
lëng i koncentruar i manaferrës
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Ekstrakti i plakut të zi

Nxitës imuniteti në formë të lëngshme

Një dozë e lartë dhe e koncentruar e ekstraktit të shtogut të zi, e kombinuar me një barishte komplekse e cila përmban Echinacean, barishte që është shfrytëzuar gjatë shekujve, si dhe ekstra përmbajtje të vitaminës C dhe zinkut. I gjithë ky kombinim është paraqitur në formë të lëngshme dhe me shije të këndshme, prandaj secili anëtar në familje mund t’i presë muajt e ftohtë dhe rrezikun nga gripi me një sistem imun të përgatitur mirë. Nuk përmban sheqer të shtuar, aromatizues apo ngjyrues artificial.

Kujt i rekomandohet?
- për shkak të formës së lëngshme rekomandohet për të moshuarit, shtatzënat, personat me probleme në të gëlltitur, për ta përforcuar sistemin imun;
- në rast të ftohjes së zakonshme apo gripit për ta përshpejtuar procesin e rigjenerimit;
- në rast të dhembjes së fytit apo kollitjes, për të reduktuar simptomat;
- personave me probleme digjestive, për ta stimuluar digjestionin;
- nuk përmban alkool, prandaj është ideale për fëmijët dhe vozitësit.

A e dini se?
A e keni ditur se astralagusi është përdorur nga mjekësia kineze për më shumë se 2000 vite për ta mbrojtur sistemin imun dhe për ta ngritur energjinë vitale (chi)?
240 ml

Udhëzim:
Konsumoni 1 lugë çaji në ditë (5 ml). Mund
të tretet edhe me ushqime dhe pije.

SambuRex
Përbërësit aktiv/5ml:
Ekstrakt nga shtogu i zi 5000 mg
Tretje me përmbajtje barishtore 130 mg
Ekstrakt nga echinace purpurea, ekstrakt nga
echinacea angustifolia organike, ekstrakt nga
astralagues membranaceus organike.
Vitaminë C 100 mg
Zink 5 mg

SambuRex është një formulë cila kryesisht synon mbrojtjen e sistemit imunitar; përbërësit e saj kryesore janë elderberry dhe Echinacea që janë përdorur për kohë të gjatë në mjekësinë popullore, dhe Astragalus cila është aplikuar me predilection në mjekësi Lindore. Për shkak të formës së saj të lëngshme, kjo përzierje të veçantë bimor mund të jetë i përshtatshëm edhe për ata që për disa arsye ose tabletë dhe kapsulë formulat e tjera nuk i pëlqen.

Elderberry (Sambucus nigra) është një prej bimëve që janë përdorur për më të gjatë në mjekësinë popullore. Ishte barishte shenjtë gjerman. Ajo shihej si një lloj zgjidhja kundër të gjitha llojeve të sëmundjeve *, në fusha të tjera, kryesisht në mot të ftohtë, ajo ka qenë përdorur për të forcuar sistemin imunitar, kundër kollës, si dhe për të promovuar tretje. Për fat të keq në ditët tona vetëm lulet e tij janë përdorur në shumicën e vendeve për konsum njerëzor, kryesisht në industrinë ushqimore si lëndë e parë e shurupe, për shembull. Pak njerëz e dinë se fryti i saj, nëse i përgatitur në mënyrë adekuate, është gjithashtu i përshtatshëm për konsum njerëzor si ajo përmban disa përbërës aktiv të çmuar që mund të kontribuojnë në mënyrë domethënëse në funksionimin e shëndoshë të trupit tonë. Është për shembull bollshme me antioksidantë të tilla si: flavonoids, acidet shije frute, si dhe vitamina A dhe C.

Komponentë tjetër rëndësishëm i formulës është një përzierje e veçantë bimor, e cila përmban Echinacea dhe Astragalus, e cila është e njohura në mjekësi lindore. Echinacea (coneflower) është një prej bimëve më të përdorur shpesh për të mbështetur sistemin imunitar, dhe është gjithashtu i përshtatshëm për të ndihmuar për të ruajtur shëndetin e traktit të poshtëm urinar. Ajo vjen nga veri-Amerika, dhe ishte një nga ilaçet më të rëndësishme të vendasit indiane. Ajo ka disa lloje të njohur me efekte të ngjashme. SambuRex përmban dy lloje të Echinacea purpurea, Echinacea dhe Echinacea angustifolia. Astragalus është përdorur për më shumë se dy mijë vjet në mjekësinë kineze, kryesisht për të mbrojtur sistemin imunitar, si dhe për të rritur vitalitetin dhe energjinë vitale (Chi).
Përveç bimëve, ne kemi përfunduar formulën withvitamin C dhe zinkut, si dhe, e cila mund të kontribuojë në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

Përbërësit bimor aktiv të formulës janë të pranishëm në një ekstrakt jo-alkoolike, kështu që ajo mund të aplikohet në mënyrë të sigurtë nga ata që përzënë një makinë ose të veprojë makina. Si ajo është pa alkool, mund të jepet fëmijëve edhe pse kjo nuk është e rekomanduar për fëmijët nën një vjeç. (Shih KUJDES më poshtë). Kjo është një provë e këndshme, të lëngshme e ëmbël, e cila nuk përmban sheqer të shtuar, sweeteners artificiale ose preservatives artificiale.

KUJDES
Mbani në frigorifer një herë u hap.
Kjo nuk është e rekomanduar për ata të ndjeshëm ndaj familjes Cruciferae.
Nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 1.
strijela

SambuRex - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
SambuRex
SambuRex Pack
4 x 240 ml
Back to content