Oregano Oil - CaliVita

Go to content

Oregano Oil

Produktet e barishte
30 ml

Vaj rigoni
në magazinë
Rigon
Vaji i rigonit ka një efekt pozitiv në ruajtjen e ekuilibrit mikrobial, tretjen dhe përthithjen e ushqimit, mbron qelizat nga sulmet e radikalëve të lirë dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin imunitar.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

vaj i koncentruar i rigonit

Vaj rigoni
Përbërësit aktiv të vajit të rigonit përfshijnë flavonoidet, të njohura për efektet e tyre antioksidante dhe disa vajra të paqëndrueshme. Një prej tyre, carvacroli, ka një efekt të fuqishëm kundër mikrobeve, prandaj mund të shkatërroj ose parandaloj riprodhimin e baktereve dhe mikrobeve.

Kujt i rekomandohet?
- inhalacionit, në raste të ftohjes së zakonshme apo simptomave të lehta të traktit të sipërm të frymëmarrjes;
- gargaris, në rast të infeksioneve orale
- për përdorim të brendshëm në rast të problemeve me tretje;
- si një antioksidant me qëllim që të neutralizohen radikalet e lira të prodhuara si produkt anësor i metabolizmit të qelizave;
- për përdorim të jashtëm, për të trajtuar puçrrat, thumbimin e insekteve, dhe parandalimin e infeksioneve nga mikrobet.

A e dini se?
A e keni ditur se në Egjiptin antik rigoni kishte qenë i mirënjohur për ndaljen e kollitjes, kurse grekët antik e kishin shfrytëzuar për trajtimin e lëndimeve? Në epokën mesjetare rigoni ishte përdorur për ta mbrojtur ushqimin nga fermentimi dhe prishja.
30 ml

Dozimi:
Si një suplement ushqimor përdorni 4 pika (rreth 0.17 ml) 3 herë në ditë përmes një sasie të vogël të ujit; për shfrytëzim të jashtëm: apliko deri në 3 herë në ditë.

Oregano Oil përbërësit aktiv/
për shërbim (4 pika):
Ekstrakt nga vaj i oreganos 13 mg
(std. 3.5% carvacrol)

Rigon është një bimë shumëvjeçare popullor, të cilat ne e dimë nga kuzhina kryesisht. Pak njerëz e dinë se për efektet e saj të shumta të dobishme ajo është zbatuar tashmë në kohët e lashta në mjekësi popullore. Të njihen me pronat fantastike e rigon!

Rigon është një barishte shumë popullor që njerëzit në ditët e sotme të fillojnë për të zbuluar jashtë kuzhinë si. Njerëzit e lashtë me famë atë jo vetëm si një erëz.

Emri i impiantit është i përbërë nga fjalët greke Oros (malore) dhe ganos (gëzimin), e cila i referohet edhe për faktin se për lashtë grek ajo ishte simbol i gëzimit dhe lumturisë. Çiltër egjiptian adhuronin atë si uzinën e shenjtë të Osiris, dhe e kishte thurur në kurora dhe kurora gjatë ritualeve. Ajo kishte një rol të rëndësishëm në mjekësinë popullore e të dy njerëzve të lashtë; ata aplikuar atë jashtë dhe brenda në raste të panumërta.

Rigon përmban disa komponentë: vajra të paqëndrueshme (~3%) të tilla si thymol, borneol, dhe carvacrol, e cila është përgjegjëse për efektin e saj të shkëlqyer antimicrobial. Përbërësit e tij të mëtejshme janë për shembull flavonoids, të cilat janë antioksidantë të fuqishëm; ata promovojnë mbrojtjen e qelizave kundër radikalëve të lirë. Për më tepër, rigon përmban acid rosmarinic, sterole, vitamina A dhe C, si dhe disa minerale. Në krahasim me format tradicionale (p.sh. herbs, bimë të thata), këta agjentë aktivë janë të pranishëm në të naftës rigon koncentruar. Pra, kjo bimë, përveç posedojnë një efekt të fuqishëm antimicrobial, është një antioksidant i fortë si. Përveç duke e përdorur atë nga brenda, ajo mund të përdoret për bruises vogla, pickimin e insekteve, dhe i holluar si një gargarë ose inhaling.

KUJDES!
Aplikimi i formulës nuk mund të zëvendësojnë për një ekzaminim mjekësor, apo konsultim! Ajo mund të përdoret për trajtimin e sëmundjeve vetëm nëse miratohet nga një mjek, si një shtesë të trajtimit të përgjithshme!
Nuk është e rekomanduar gjatë shtatzënisë dhe pleqsh!
Shmangni kontakt me sy dhe mukozën (jashtë përdorin)!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

Calivita Oregano Oil - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Oregano Oil
Back to content