qProtect - CaliVita

Go to content

qProtect

Antioksidantë
90 tableta

Antioksidant me gingko
në magazinë
lojë shahu
Aftësia fizike dhe mendore

  • Mbrojtje komplekse kundër oksidantëve.
  • Me shtimin e beta karotenit, selenit dhe vitaminave C dhe E.
  • Përbërës aktivë që përveç xhinko kontribuojnë në freskinë mendore dhe fizike.
  • Paketim i madh që zgjat disa muaj.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Calivita qProtect

xhinko dhe antioksidantë

Antioksidant me gingko

qProtect është një produkt me bazë të gingko bilobës i cili shërben për mbrojtjen e përditshme të qelizave tona. Gingko ndihmon qarkullimin e mirëfilltë të gjakut, mbështet funksionimin normal të trurit, ndihmon përqendrimin dhe mirëmbajtjen e memories. Gjithë këtë e kemi plotësuar me katër antioksidante të rëndësishme si vitamina C, beta-karoteni, vitamina E, dhe seleni, të cilat veçanërisht mund të jenë të dobishme nëse aplikohen së bashku, dhe në këtë mënyrë u sigurojnë qelizave furnizimin adekuat me oksigjen dhe ushqime.

Kujt i rekomandohet?
- atyre që dëshirojnë të kenë mbrojtje ditore me antioksidante;
- atyre që kanë një jetë me stres;
- atyre që dëshirojnë ta ruajnë freskinë e tyre fizike dhe mendore;
- të moshuarve, në mënyrë që ta mirëmbajnë funksionimin normal të trurit dhe memories;
- atyre që ballafaqohen me sëmundje kardiovaskulare;
- atyre që shpesh ftohen;
- atyre që ballafaqohen me titinus;
- personave, ushqimi i të cilëve është i pamjaftueshëm;
- duhanpirësve aktivë apo pasivë, si dhe banorëve të qyteteve me ajër të ndotur;
- atyre që rregullisht konsumojnë alkool.

A e dini se?
A e keni ditur se radikalet e lira nuk zhvillohen vetëm për shkak të rrethanave të jashtme, por se ato prodhohen në baza ditore edhe nga trupi juaj? Antioksidantet ndihmojnë në mbrojtjen kundër efekteve të dëmshme të radikaleve të lira, kurse në anën tjetër ato e ngadalësojnë paraqitjen e shenjave të dukshme të plakjes.
90 tableta

Dozimi:
1-3 tableta në ditë.

Përbërësit
3000N.I. Beta Karroten
60mg Vitaminë C
10N.I. Vitaminë E
20mcg Selen
50mg Gjethe të Ginkgo Biloba

Përbërës kryesor i formulës është xhinko biloba, që është pema më e lashtë në historinë e Tokës. Ajo është e njohur mirë se përveç vetitë e saj antioxidant, ajo beneficially ndikon në funksionin e trupit në shumë mënyra të tjera. Formula përmban vitamina të dobishme dhe elementët gjurmë si.

Zakonisht të gjitha atomet kanë çiftëzohet elektronet rrethojnë bërthamën. Proceset tona natyrore metabolike të shkaktojë disa prej këtyre atomeve për të humbur një elektron të vetëm, duke rezultuar në një grimcë shumë e paqëndrueshme e quajtur një radikal të lirë. I lirë radikal do të përpiqet dhe të korrigjuar gjendjen panatyrshme e një elektron unpaired duke vjedhur një elektron nga një tjetër atom normale. Kjo shkakton një reaksion zinxhir të krijimit të lirë radikal që, me kalimin e kohës, dëmton qelizat e trupit. Ky proces është referuar si oksidimi, dhe shumë shkencëtarë e shohin dëmin oksidativ qelizave të shkaktuar nga radikalet e lira që të jetë një nga shkaqet rrënjësore të përkeqësimit metabolike që vjen me plakjen.

Antioksidantë janë substanca që janë në gjendje të dhurojnë një elektron për të kthyer radikalet e lira përsëri në një shtet normal, pa u bërë i paqëndrueshëm veten e tyre. Kështu antioksidantë të ndihmuar në mbrojtjen qelizat dhe indet e trupit nga dëmtimi oksidativ. Vitaminat me pronat e forta antioxidative përfshijnë beta carotene (vitaminë A), vitaminë C, dhe vitaminë E. gjurmë selen mineral ka treguar edhe pronat e të ngjashme.

Të dhënat fosile tregojnë se pema fierlis, i njohur gjerësisht me emrin e saj shkencore xhinko biloba, ekzistonin rreth 270 milion vjet më parë, duke e bërë atë speciet më të lashtë pemë të njohura. Ky relikt i gjallë është shumë e pasur me antioksidantë dhe flavanoids, dhe mund të ndihmojë për të përmirësuar rrjedhjen e gjakut dhe microcirculation në capillaries. Microcirculation është e rëndësishme për oksigjen dhe ushqyesve për të hyrë në tru përmes pengesë trurit gjakut.

Japanese Xhinko (xhinko biloba) është pemë më i vjetër në tokë. Kjo është jetëgjatë, disa mostra mund të jetojnë rreth 1000 vjet. Tashmë në kohët e lashta në Kinë përdorur fletët e tij dhe fara për trajtimin e astmës, bronkit dhe sëmundjeve të mushkërive, si dhe për të përmirësuar qarkullimin periferik dhe furnizimin me gjak të trurit. Shkenca sot vlerëson shumë përfitime të xhinko, të dy parandaluese dhe kurative. Ekstrakt nga gjethet e pemës është një nga drogat më të zakonshme të origjinës natyrore të përdorura në Evropë. Vetëm në 1988 Gjermani, mjekët të përshkruara më shumë se 5 milion receta për përgatitjet rëve ginko. Në gjethet e xhinko shumë substance të veçantë aktive janë zbuluar. Secili prej tyre vepron në trup në një mënyrë të ndryshme. Kjo është arsyeja pse efekti terapeutik i xhinko është aq e gjerë. Grupi më i madh përmbante në gjethet e xhinko janë glycosides flavone (kaempferol, quercetin, izoramnetyna) dhe terpenoids (bilobalide dhe ginkgolides A, B, C), e cila plotësuar veprimin e njëri-tjetrit. Përveç kësaj, në këtë fabrikë ka proanthocyanidins, lignans, vajra esenciale, taninet dhe shumë substancave të tjera më pak të njohur aktiv.

KUJDES!
Konsultohuni me një mjek i kualifikuar mjekësor para se të marrë ndonjë shtesë.
Ky produkt nuk është e rekomanduar gjatë shtatzënisë ose ushqimin e fëmijës, për hemophiliacs, për ato duke marrë anticoagulants, dhe para se të operacioneve ose kirurgji, si xhinko biloba mund të rritur kohën koagulimit të gjakut.
Diabetikët duhet të marrë këshilla mjekësore të kualifikuar para se të marrë këtë produkt.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.

qProtect - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
qProtect
Back to content