Vital Man - CaliVita

Go to content

Vital Man

Për burrat
60 tableta

Përforcues i performancës për meshkuj
në magazinë
vitaliteti
25% zbritje në blerjen e parë >>
arrow
Calivita VitalMan

viagra natyrale

Përforcues i performancës për meshkuj

Vital Man është një produkt kompleks me origjinë bimore i përpunuar enkas për meshkujt. Ditët e javës plotë stres dhe ndryshimet në aktivitetin seksual nuk mund të jenë problem! Guarana dhe xhenseni siberian, për shembull, mund të ndihmojnë në ruajtjen e freskisë fizike dhe mendore, kurse kjo e fundit gjithashtu e përforcon rezistencën ndaj stresit. Përmbajtja e kafeinës në guarana dhe efekti diuretik i hithrës ndikojnë në shëndetin e traktit urinar. Në mjekësinë popullore, rrënjët e bimëve lirisoma (muira puama) dhe maca (Lepidium meyenii) njihen për efektin e tyre afrodiziak dhe në ngritjen e potencës.

Kujt i rekomandohet?
- meshkujve që dëshirojnë ta ruajnë apo ngritin vitalitetin e tyre;
- për ta mirëmbajtur gjendjen e përgjithshme fizike;
- për ta ruajtur performancën e shëndoshë seksuale.

A e dini se?
A e keni ditur se rrënja e lirisomas përmendet tek Viagra natyrale apo tek Viagra e Amazonës?
60 tableta

Dozimi:
1-2 tableta në ditë me ushqim!

VitalMan përbërësit aktiv në racion:
Zhensheni Siberian 100,0 mg
Muira puama 100,0 mg
Katuaba 25,0 mg
Damiana 50,0 mg
Sarsaparila 50,0 mg
Johimba 50,0 mg
Hithi 50,0 mg
Ekstrakti i guaranës (st. 22% kof.) 100,0 mg

Subjekt i seksualitetit dhe gjenerimin e të vegjëlve është aq i vjetër sa njerëzimi vetë. Jeta jonë seksuale ndikon në jetën tonë të përditshme dhe ajo gjithashtu mban anasjelltas. Përbërësit bimor në Man Vital janë përdorur tradicionalisht në mjekësinë popullore për të mbështetur funksionimin e shëndetshëm seksual mashkullor.

Përveç që përmbajnë shumë flavanoids të dobishme, vitamina, minerale dhe aminoacidet, xhensen siberian përmban një kompleks të veçantë të njohur si ginsenoside. Studimet kanë sugjeruar se ginsenoside është një adaptogen që i ndihmon të rritur rezistencën e metabolizmit ndaj stresit dhe lodhjes. Ajo duket të jetë e dobishme në mbështetjen performancën mendore dhe fizike, dhe disa studime kanë treguar se mund të ndihmojë në rritjen e dëshirës seksuale dhe performancën seksuale.

Ka disa shkurre të Amerikës së Jugut, të tilla si Muira Puama (i quajtur "dru potencë" nga indianët peruan), catauba, damiana, dhe Maca (nganjëherë referuar si "xhensen peruan"), të cilat janë përdorur për mijra vjet nga indigjene Populli i basenit Amazonian për të rritur potencë dhe dëshirën seksuale. Shkenca moderne ka zbuluar se këto bimë përmbajnë shumë phytochemicals dobishme, dhe përmbajtje të pasur e vajrave esenciale, sterols bimore, dhe alkaloide unike mund të përbëjnë efektin e tyre e raportuar rritjen mbi vitalitetin seksual dhe të performancës. Guarana përmban kafeinë stimulues, e cila mund të ketë një ndikim pozitiv në qëndrueshmëri dhe performancën fizike. Hithër (Urtica dioica) ndihmon mbështesë funksion të shëndetshme të prostatës, të cilat luajnë një rol kyç në funksionin seksual.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Ky produkt përmban stimuluesve. Si e tillë, ju nuk duhet të marrë atë në qoftë se ju keni tension të lartë të gjakut, çdo lloj të gjendjes kardiovaskulare, në qoftë se ju vuani nga hipertensioni apo dhimbje koke, ose kanë probleme me gjumin. Nëse ju nuk jeni të sigurt, konsultohuni me mjekun tuaj para se të marrë këtë produkt.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
arrow

Vital Man - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
garanci Çmimi më i ulët
VitalMan
Back to content