Panax Ginseng - CaliVita

Go to content

Panax Ginseng

Produktet e barishte
100 tableta

Preparat xhenseni
në magazinë
Panax Ginseng - Xhensen korean
Xhensen korean

Gjatë periudhave të lodhjes së rëndë fizike dhe mendore, në mënyrë natyrale forcon vitalitetin dhe tolerancën ndaj stresit. Xhensen gjithashtu rekomandohet shpesh për potencë. Xhenseni rrit epshin e meshkujve dhe femrave dhe është gjithashtu i dobishëm në mosfunksionimin erektil.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Xhensen korean

Preparat xhenseni

E njohur si “rrënjë e jetës”, xhenseni është aplikuar për një kohë të gjatë dhe është një prej përforcuesve më të famshëm dhe natyral të performancës. Mbështet përmirësimin e aktiviteteve fizike dhe mendore, mbështet edhe përqendrimin, por gjithashtu mund të rekomandohet për lehtësimin e nervozizmit apo shqetësimit.

Kujt i rekomandohet?
- në raste të ngarkesës së madhe, për ta ulur lodhjen dhe rraskapitjen;
- në rast të ngarkesës psikike apo gjatë provimeve për ta shtuar përqendrimin;
- për ta përmirësuar aftësinë për rezistencë ndaj stresit.

A e dini se?
A e keni ditur se xhenseni është konsideruar si një afrodiziak në Lindjen e Largët?
100 tableta

Dozimi:
1-2 tableta në ditë.

Përbërësit
500mg Xhensen panax nga Korea

Përmbledhje:
Xhensen është kultivuar në Lindje për 400 vjet, edhe pse njerëzimi ka qenë duke e përdorur atë për mijëvjeçarë. Gjatë periudhave overstraining mendjen tonë dhe trupin, ajo rrit vitalitetin dhe stresi tolerancë në një mënyrë të natyrshme.

Rrënjë xhensen përmban shumë ushqyesve të dobishme, duke përfshirë flavanoids, antioksidantë, aminoacidet, minerale, dhe vitamina, duke qenë veçanërisht i pasur në acid folik dhe niacin. Ajo gjithashtu përmban një komponim unik organik njohur si ginsenoside. Ginsenoside është një saponin i familjes Triterpenoid dhe duket të ketë një efekt pozitiv në disa rrugët metabolike.

Studimet kanë sugjeruar se është një adaptogen që i ndihmon të rritur rezistencën e metabolizmit ndaj stresit dhe lodhjes. Ajo duket të jetë e dobishme në mbështetjen performancën mendore dhe fizike, dhe disa studime kanë treguar se mund të ndihmojë në rritjen e dëshirës seksuale dhe performancën seksuale. Duket për të ndihmuar mbështetjen e sistemit imunitar, si dhe sinteza e proteinave të zgjeruara, dhe qarkullimin. Saponins gjithashtu mund të mbështesë arritjen dhe mbajtjen e kolesterolit dhe triglicerideve në gjak nivele të shëndetshme.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Ky produkt nuk është e rekomanduar për ata me një gjendje kardiovaskulare ose sëmundje, ose ata që vuajnë nga tensioni i lartë.
Për shkak të efekteve të saj adaptogen ajo është e rekomanduar për të marrë një pushim nga të përdorni këtë produkt pas një periudhe prej rreth 6 javë.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

Panax Ginseng - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Panax Ginseng
Back to content