OrganiCare Deo Roll-On - CaliVita

Go to content

OrganiCare Deo Roll-On

Produktet e tjera
OrganiCare Deo Roll-On
Kozmetike Calivita
50 ml
në magazinë
OrganiCare Deo Roll-On - Zbuloni deodorantin natyror
25% zbritje në blerjen e parë >>
shigjetë

deodorant natyror

ORGANICARE DEO ROLL-ON: përbërësit e tij aktiv përmbajnë efekte natyrale anti-bakteriale derisa njëkohësisht e qetëson dhe mbron lëkurën e nënsqetullave, duke ju ofruar ndjenjën e freskisë ditore prej 24 orë. Produkti nuk përmban kripë alumini, paraben apo alkool.
50 ml

Dozimi:


PËRBËRËSIT


Përtëritje BIO për trupin drejt nga natyra

Kur aplikoni kozmetikë të përditshme të kujdesit të trupit, pyesni sa substanca artificiale ju aplikoni për veten tuaj? Dhe efektet e mrekullueshme terapeutike të bimëve nuk është e huaj për ju ... Kthehu me ne për rrënjët! Përdorni fuqinë natyrore, kozmetikë inovative OrganiCare CaliVita®. Këto produkte janë rezultat i studimeve më të fundit, afatgjata shkencore që janë projektuar për të përmbushur plotësisht nevojat individuale të grave, burrave dhe fëmijëve. Zbuloni forcën dhe fuqinë e kozmetikës natyrore që rrjedhin nga kultivimi organik, paketimin elegante, pa asnjë ndotje nga kimikateve artificiale apo tymi.

Një deodorant organik


Freski natyrore për 24 orë

Bast mbi CaliVita® ri - OrganiCare Deo Roll-On dhe të ndjehen të freskët për 24 orë në ditë, pa acarim apo alergji të lëkurës, substanca artificiale të dëmshme!

A e dini se shumë kozmetikë përmbajnë përbërës që mund të ndikojnë negativisht në lëkurën dhe shëndetin tuaj? Lëkura underarm është veçanërisht e ndjeshme, kështu që sigurojnë siguri dhe rehati maksimale. Bet kozmetike natyrore -without përmbajtjen e një kripë alumini e cila po bllokon goja e gjëndra mund të çojë në shumë komplikacione; nuk triclosan - përdorimi i të cilave mund të shkaktojë alergji të çojë në çrregullime hormonale, probleme me sistemin e sipërm respirator dhe madje mund të shkaktojë zhvillimin e qelizave jonormale në trup.

OrganiCare DEO ROLL-ON CaliVita® - deodorant është krejtësisht përmbushur detyrën e tij. Efektive në luftën kundër djersës, butë në lëkurë, bazuar në përbërësit natyralë të bimëve organike.

Deodorant pa alumini dhe parabene


0% kripë alumini, 0% parabene, 0% alkool.

Ajo është prodhuar në përbërësit 99% natyrore dhe përbërësit 95% bimore vijnë nga organike * kulturat: fletë ekstrakt të aloe vera *, fruti i * ullirit, rozmarinë fletë *, lule livando *, lëvore limoni *, lule kamomil, lule kumak , dega e myrtleve *. Përbërja është gjithashtu ricinoleate e zinkut me vetitë e deodorimit.

Përbërësit aktiv përveç pronat antibacterial e produktit, kanë një pastrimi, dezinfektimin, toning, freskuese, ushqyes, zbutës, zbutës dhe për të mbrojtur lëkurën e sqetull.

OrganiCare DEO ROLL-ON CaliVita® rregullon djersë pa shqetësuese funksionimin natyrore të lëkurës. Punon në një mënyrë delikate, por efektive dhe të sigurt. Ofron freski dhe rehati natyrore që zgjat 24 orë në ditë.

Provoni sa më shpejt që të jetë e mundur dhe gëzoni lëkurë të shëndetshme nën sqetull pa acarim.
shigjetë

OrganiCare Deo Roll-On - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
shigjetë
garanci Çmimi më i ulët
deodorant pa kripë alumini, parabene dhe alkool
OrganiCare Deo Roll-On
Back to content