Slim Formula - CaliVita

Go to content

Slim Formula

Mbështetje për humbjen e peshës
90 tableta

Formulë për humbjen e peshës
në magazinë
ndihmë për humbje peshe
Ndihmë për humbjen e peshës

Falë përbërësve (ekstrakti i çajit jeshil, nopal, L-carnitine, lecithin, krom, Garcinia Cambogia), Slim Formula mund të kontribuojë në efektivitetin e trajtimeve për humbje peshe.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

për humbje peshe

Formulë për humbjen e peshës

Slim Formula është një preparat kompleks për ta mbështetur humbjen e peshës, e cila ndikon në rritjen e metabolizmit dhe kontrollimit të energjisë së konsumuar. Çaji i gjelbër me efekte antioksidante dhe xhenxhefili në mënyrë të lehtë nxitin metabolizmin dhe të menduarit, kurse në anën tjetër zvogëlojnë dhimbjen, e cila shpesh e shoqëron dietën. L-carnitine ndihmon në rritjen e djegies së yndyrave gjatë aktiviteteve fizike, kurse fibrat e kaktusit nopal shpesh ofrojnë ndjenjën e ngopjes.

Kujt i rekomandohet?
- për ta plotësuar dietën për humbjen e peshës;
- për ta ndryshuar mënyrën e jetës, në mënyrë të lehtësohet ndryshimi.

A e dini se?
A e keni ditur se HCA që ekstraktohet nga garcinina ndalon që karbohidratet e konsumuara të transformohen në yndyra?
90 tableta

Përdorimi:
3 x 1 tableta në ditë

Slim Formula
përbërësit aktiv në tablet:
Çaji i gjelbër 50 mg
(std. 95% polyphenol)
Nopalina 100 mg
L-karnitina 40 mg
Farët e koprës 40 mg
Timerica 25 mg
Xhumbiri 50 mg
Kromi (në formë pikolinati) 50 mcg
Lecitina 25 mg
Garcinia cambogia 100 mg
(std. 50% HCA)

Masë ideal trupi është i rëndësishëm jo vetëm për një ndjenjë të mirëqenies, por edhe për shëndetin tonë. Për shkak të përbërësve të tij, Formula Slim mund të kontribuojnë në efektivitetin e një dietë humbje peshe.

Ekstrakt çaji jeshil
Çaji jeshil përmban stimuluesve të cilat në mënyrë të sigurtë dhe të butë të rritur normën metabolike, duke rezultuar në një rritje të shpenzimeve kalori pushimi dhe thermogenesis. Përmbajtja e saj e lartë e polyphenols do të thotë ajo është gjithashtu një antioxidant efektive, duke ndihmuar për të mbrojtur qelizat nga efektet e dëmshme të shkaktuara nga radikalet e lira.

Cochineal (dardhë Nopal ose me gjemba) kaktus
Përveç që përmban një bollëk të vitaminave dhe mineraleve, cochineal kaktus është e pasur me fibra të dy soluable dhe insoluable. Nga aftësia e saj të shkëlqyer për të absorbuar dhe të mbajë ujë, fibra nga cochineal mund të ndihmojë të japë një ndjenjë e plotësi. Kjo, nga ana tjetër, mund të ndihmoni duke mbështetur një reduktim në konsum kalori.

L-Carnitine
Ky derivat amino acid luan një rol të rëndësishëm në metabolizmin yndyrë. Kjo ndihmon për lirimin e acideve yndyrore zinxhir i gjatë nga ind dhjamor, dhe transportin e tyre nëpër membranën qelizore në Mitochondria, ku ata mund të oksidohet për energji.

Lecithin
Lecithin është një burim i mirë i choline lipotrope. Lipotropes luajnë një rol të rëndësishëm në metabolizmin yndyrë, duke ndihmuar për të thyer poshtë kolesterolit në acidet yndyrore esenciale, dhe duke ndihmuar për të transportuar ata nga të mëlçisë.

Kromi
Studimet kanë sugjeruar se kromit mund të luajë një rol më efikas në yndyrë dhe karbohidrate metabolizmin. Ajo është menduar për të bërë këtë duke rritur përdorimin e insulinës, hormoni përgjegjës për transportimin e këtyre ushqyesve në qelizat individuale që duhet të oksidohet për energjinë.

Garcinia cambogia
Garcinia cambogia është një amtare kaçubë në Azinë Juglindore. Fryti i saj është veçanërisht i pasur me acid hydroxycitrate (HCA), dhe studime kanë sugjeruar se HCA mund të jetë i dobishëm si një suppressant apetitie. Ka gjithashtu kanë qenë disa tregues se HCA mund të jetë e dobishme në frenimin lipogenesis, konvertimin e karbohidrateve të tepërta në yndyrë.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Ky produkt është vetëm për të rriturit, dhe nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë ose pleqsh.
Konsultohuni me mjekun tuaj para se të përdorni këtë produkt nëse vuani nga pagjumësia, ose hipertension, ose janë në rrezik të, ose duke u trajtuar për presionin e lartë të gjakut, ose çdo lloj gjendje kardiovaskulare.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
strijela

Slim Formula - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Slim Formula
Back to content