Nopalin - CaliVita

Go to content

Nopalin

Për tretje
200 tableta

Fibër tableta me kaktus Nopal
në magazinë
nopal
Preparat që përmban kërcellin e tharë të kaktusit Nopal, i cili ndihmon në ruajtjen e peshës së duhur trupore, kontrollon sasinë e sekretimit të lëngut gastrik dhe ul kolesterolin.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

Nopal - fibra natyrale

Nopalin - Fibër tableta me kaktus Nopal

E prodhuar përmes përdorimit të frytit të kaktusit, produkti Nopalin mbështet detoksikimin e organizimit, ka efekte të dobishme në funksionimin e zorrëve për shkak se është burim i pasur i fibrave, kurse në anën tjetër organizmit i ofron vitaminat (B1, B2, niacinë)  dhe mineralet. Fryti i kaktusit parandalon absorbimin e yndyrave, si dhe intensifikon dekompozimin dhe sekrecionin e tyre. Përmes efekteve të saja diuretike, mbështet veshkat dhe funksionimin e fshikëzës urinare.

Kujt i rekomandohet?
-          atyre që mbajnë dietë për dobësim, për shkak të ndjenjës së ngimjes të cilën e shkaktojnë tabletat;
-          për të reduktuar problemin e kapsllëkut;
-          për të reduktuar nivelin e lartë të kolesterolit dhe triglicerideve;
-          për pacientët me diabet, për ta shtuar konsumimin e fibrave;
-          atyre që ballafaqohen me probleme celuliti.

A e dini se?
A e keni ditur se dështimi i dietës për dobësim shpesh ndodh për shkak të ndjenjës fizike dhe psikike të urisë? Fibrat e frytit të kaktusit, elementi kryesor i produktit Nopalin, bymehen gjatë tretjes dhe në këtë mënyrë shkakton ndjenjën e ngimjes.
200 tableta

Dozimi:
3x2 tableta në ditë me ushqim.

Përbërësit
300mg Nopal

Përgatitja përmbajnë tharë rrjedhin Nopal kaktus. Nopal është një bimë që i përket familjes kaktus Opuntia dhe është shumë e pasur me vitamina dhe minerale. Për shkak të përmbajtjes së saj fibra, ajo gjithashtu mbështet funksionimin e shëndoshë të trupit tonë. Ndihmon të mbajë peshën e duhur të trupit, kontrollon sasinë e sekretimit të acidit stomakut dhe ul kolesterolin dhe triglicerideve në gjak. Kjo mund të jetë një shtesë ideale për detoksifikimin regjimet dhe në masë trupit reduktimin dietat si.

Nopal
Nopal (streptacantha Opuntia), i njohur edhe si kaktus me gjemba dardhë, është shkretëtirë kaktus amtare në Meksikë, SHBA jugperëndimore, dhe gjithashtu mund të gjenden në ishujt Kanarie. Ajo ka cilësi të jashtëzakonshme ushqyese si ajo përmban disa vitamina të rëndësishme dhe minerale, si dhe fije dietetike.

Nopal është e pasur me vitamina B1 (thiamine), B2 (riboflavin), dhe B3 (niacin), si dhe vitaminës C. Ajo përmban bioflavonoids dhe minerale të dobishme të tilla si kalium dhe kalcium. Ajo është një burim i mirë i proteinave të lehtë tretshëm, që përmban 17 lloje të aminoacideve, duke përfshirë edhe 8 aminos esenciale.

Përveç siguruar të gjitha këto ushqyesve, Nopal kaktus mund të ndihmojë të sigurojë mbështetje ushqyese për dietat e menaxhimit peshe, si dhe regimens detoksifikimin. Kjo është për shkak se fibra cilësi të gjetur në Nopal është natyrisht hidrofilike. Nopalin është po aq një tretje shkëlqyer ndihmuar, uri shtypur formulë, promovimin normalizimin e peshës trupore dhe mund të plotësojnë në mënyrë efektive dietë hollim. Tendenca për të absorbuar ujë shkakton fibra të rritet, gjë që mund të ndihmojë në mbështetjen e ndjenjat e saiety, dhe një reduktim në konsum kalori si rezultat. Për aq sa i mbeturinave dhe toksina mund të pezullohet në ujë, fibra mund të ndihmojë të thithin dhe të lidhin këto substanca dhe eliminimin mbështetje nga trupi. Në Meksikë është përdorur edhe si ushqim. Ajo është e gëzuar në mënyrë të barabartë si një sallatë, në supave ose si një garniturë.

indikacionet:
Nopal ka përparësi të shumta, duke përfshirë:
- A është antioxidant,
- Ndihmon të mbajë peshën e duhur të trupit,
- Rregullon funksionet e traktit gastrointestinal,
- Pastron në sektorin e fundit të zorrës së trashë,
- Stabilizon nivelin e sheqerit në gjak,
- Ka një efekt pozitiv në mëlçi qelizat punojnë,
- Ndikon në metabolizmin e kolesterolit,
- Koordinimi sekretimit rregullt të biliare dhe enzimat pankreatik,
- Mbështet metabolizmin e triglycerides,
- Parandalon shfaqjen e sëmundjeve të jetesës,
- Të shkëlqyer në luftën kundër hemorroide.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Gjithmonë pini shumë lëngje kur të marrë këtë produkt si ajo ndihmon ënjtje e fibrave dhe zhvillimit të ngopje të saj
A nuk e tejkalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël

Keywords: Nopalin, CaliVita, kaktus Nopal, Opuntia, fibra, kolesterol, triglycerides, antioxidant, antioxidant, spastrim, humbje peshe, dietë simming.
strijela

Nopalin - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Nopalin
Back to content