Paraprotex - Dyqane CaliVita International

Go to content

Paraprotex

Paraprotex
100 tableta

Dozimi:
3×1-2 tableta në ditë me ushqim në mëngjes apo darkë.

Përbërësit
150mg Frutat e Quisqualis indica
100mg Pluhur Chenopodium ambrosioides
50mg Ekstrakt berberis (6% Alkaloide)
50mg Mira gomë-rrëshirë
50mg Vaj karafili
50mg Ekstrakt Pau d`Arco (4:1)
37.5mg Pluhur nga arra e zezë
37.5mg Vaj nga arra e zezë
25mg Ekstrakt nga fara e grejfrutit
12.5mg Pluhur hudhre

Formulë kundër parazitëve dhe mikrobeve

ParaProtex
është një preparat i spektrit të gjerë i kompozimit unik, i cili në mënyrë natyrale mbështet proceset mbrojtëse të organizmit kundër baktereve, viruseve dhe mikrobeve; ofron ndihmë efikase në raste të infeksioneve intestinale; mirëmban shëndetin e florës intestinale; si dhe përforcon sistemin imun përmes mukozës intestinale. Përbërësit e saj aktiv përfshijnë elemente të mirënjohura si vaji i farës së grejpfrutit, hudhra, arra apo karafili, si dhe barishte të tilla që me sukses janë aplikuar në mjekësinë popullore shekuj me radhë, si: frutat e Quisqualis indica , mira gomë-rrëshirë (Commiphora myrrha), berberis (lloj shkurre), dhe Pau d’Arko (lloj barishte).

Kujt i rekomandohet
-          atyre që dëshirojnë ta mbështetin organizmin e tyre në luftë kundër baktereve, viruseve, parazitëve apo infeksioneve intestinale;

-          atyre që dëshirojnë ta përforcojnë sistemin e tyre imun duke e ruajtur shëndetin e florës intestinale;

-          atyre që ballafaqohen me probleme në tretje me qëllim që të lehtësohet funksionimi normal i zorrëve;

-          atyre që mbajnë dietë pastruese;

-          atyre që mbajnë dietë candida, për ta plotësuar ushqimin.

A e dini se :
Pau d’Arko nuk ka efekte ndaluese ndaj baktereve beninje, kurse ndalon shumëzimin e baktereve potencialisht të dëmshme që gjenden në zorrë (E. Coli, Clostridium perfinger)?*


ParaProteX - Ndihmë kundër ndërhyrës

A e dini që ju mund të hasni disa milionë parazitëve çdo ditë? Si mund të mbrojtur veten kundër tyre? Duke larë duart ose duke transmetimin dhomën shpesh? Ne priremi të mendojmë se sistemi imunitar i njeriut është i dobësuar në dimër se sa në kohë të tjera të vitit, por ne duhet të kujtojmë se trupi ynë është i ekspozuar për të sulmuar nga bakteret e ndryshme, viruset dhe kërpudhave gjatë gjithë vitit. Edhe pse nuk janë të mikroorganizmave që jetojnë në simbiozë me ne ka disa që mund të jenë patjetër të dëmshme për shëndetin tonë dhe kështu që ka kuptim për të mbrojtur veten kundër tyre.

Fillimin e ParaProteX tonë formulës në treg u parapri nga hulumtimet të gjatë, dhe kjo nuk është e rastit që prej zhvillimit të saj ajo ka qenë vazhdimisht një nga produktet më të suksesshme të kompanisë sonë.

Duke krijuar ParaProteX, qëllimi ynë i dukshëm ishte për të ndihmuar mbrojtjen e trupit tonë ndaj këtyre parazitëve që mund të vijnë në kontakt me të në baza ditore.
Ndër përbërësit e saj aktiv ka përbërësit e tillë të njohur si vaj farë grejpfrut, hudhër, arre, karafil, ndërsa ne gjithashtu shtoi herbs tilla të dobishme, të cilat janë përdorur në mjekësinë tradicionale me sukses mijëra vjet të gjatë, për shembull Rangoon kthetra, mirrë, barberry si dhe pau d'ARCO.
Le të shikojmë shkurtimisht se si këto përbërësit individualisht të kontribuojë në suksesin e formulës tonë.
Rangoon kthetra është një bimë indigjene në Indi, e cila është përdorur në mjekësinë tradicionale veçanërisht në stinët virale, ndërsa ata gjithashtu bëjnë shërimin paste nga gjethet e saj.

Vepron karafil si një antioxidant fuqishme, ndërsa arra të zakonshme për shkak të përmbajtjes së tyre të jodit mund të ndihmojë mbrojtjen kundër parazitëve. Përveç kësaj, ish forcon stomakun dhe në mjekësinë tradicionale përdoret edhe për pastrimin e brendshëm.

Përbërës ynë tjetër bimor, i cili është gjithashtu një cleanser fuqishëm, është farë grejpfrut, më saktë të naftës e saj, avantazh i mëtejshëm i të cilit është se ajo nuk mund të dëmtojë bakteret e zorrëve.

Pau d'ARCO përmban sasi të konsiderueshme të vitaminave dhe mineraleve. Në mjekësinë tradicionale ajo është përdorur kryesisht në sezonet virale dhe mund të ndihmojë në mbrojtjen e trupit në mjedise fungale.

Barberry ka efekte pastrimi që mund të ndihmojnë rezistencën e trupit në mjedise bakteriale. Ajo nxit sistemin imunitar, si fryti i saj përmban vitaminë C, dhe elemente të ndryshme gjurmë dhe minerale.

Mirrë është e pasur me kalium, natrium, silikon, zink dhe klorin dhe mund të ndihmojë për të eliminuar produktet e mbeturinave nga trupi. Ajo mbron dhe ndihmon funksionimin e mëlçisë, dhe kjo mund të forcojë sistemin tonë të tretjes.

Disa prej dorëshkrimeve më të lashta i referohen përdorimit të hudhër nga ushtarët egjiptianë për të ndihmuar qëndrimin e tyre shëndetësore në gjendje të mirë. Kjo është një zgjedhje e shkëlqyer për të ndihmuar të pastruar trupin, si ajo është një antioksidant që stimulon sistemin imunitar dhe kjo mund të ndihmojë për të ruajtur shëndetin tonë në fungale dhe mjedise bakteriale. Disa nga gjyshërit tanë e kanë aplikuar atë me sukses kur ata kishin ftohjet, për shkak të saj kryesor aktiv përbërës, allicin, e cila ka efekte antibiotik. Konsumi i saj stimulon tretje dhe ul shkallën e respektimit të kolesterolit në muret e enëve të gjakut.

Unë jam i sigurt që ju keni parë tashmë disa produkte në treg të cilat janë ndërtuar në vetëm një nga të përmendura sipër, përbërësit e të njohur. Por pse do të zgjedhin ato mbi një produkt ku mund të gjeni çdo gjë në një tabletë, në një kombinim të veçantë?

Provoni ParaProteX produkteve tona sa më shpejt të jetë e mundur, dhe ju do të shihni se shtojce dietetike jonë do të bëhet një pjesë e vazhdueshme e juaj trajtimit ilaç në shtëpi.

KUJDES!

Duke marrë formulën mund të jetë zëvendësim për ekzaminimet mjekësore dhe konsultim. Nëse vëreni praninë e krimbave të zorrëve ose parazitë të tjerë, kërkoni këshilla mjekësore menjëherë.

Back to content