Vital 0 - CaliVita

Go to content

Vital 0

Multivitamina Calivita
90 tableta

Multivitaminë për grupin e gjakut 0
në magazinë
Testi i gjakut
Suplement ushqimor sipas grupit të gjakut 0

Suplement ushqimor modern që është një suplement i plotë dietik i pajtueshëm me grupin e gjakut 0
25% zbritje në blerjen e parë >>
arrow
Calivita Vital 0

vitamina për grupin e gjakut 0

Multivitaminë për grupin e gjakut 0

Personat me grupin e gjakut 0, që u zhvillua më herët gjatë evolucionit, janë përshtatur për të ngrënë mish. Në këtë mënyrë ata më lehtë mund t’i plotësojnë nevojat e tyre për hekur, por mund të kërkohet plotësimi me disa lloje të caktuara të vitaminës B. Produkti ynë i quajtur Vital 0 përmban një sasi të caktuar të vitaminave relevante dhe të ekstrakteve të bimëve të veçanta si yucca (lloj shkurre), curcumini (nga familja e xhenxhefilit), dhe rrepa.

Kujt i rekomandohet?
- për mirëmbajtjen ditore dhe të shëndoshë të proceseve fiziologjike, dhe për ta ruajtur vitalitetin;
- për ta mbështetur sistemin imun;
- për ta përforcuar rezistencën në periudhat e gripit apo të ftohurit e zakonshëm;
- për ta plotësuar ushqimin e llojit të gjakut për personat me grupin e gjakut 0;
- për ta nxitur rigjenerimin pas shërimit.

Deficiencies
Simptomat e mungesës së përgjithshme të vitaminave përfshijnë: plogështi, lodhje, depresion, pafuqi, degjenerim të aktiviteteve fizike dhe mendore, sëmundje më të shpeshta për shkak të rezistencës së dobët.

A e dini se?
A e keni ditur se rrepa ka efekte antibakteriale dhe antivirusale për shkak të përmbajtjes së glikozideve?
90 tableta

Dozimi:
3x1 tableta në ditë pas ushqimit.

Vital 0 përbërësit aktiv/tabletë:
Beta-karotina 1,2 mg
Vitamina C 60 mg
Vitamina B1 1,4 mg
Vitamina B2 1,6 mg
Vitamina B6 2 mg
Vitamina B12 1 mcg
Niacinamidi 18 mg
Kolinë-bitartarati 20 mg
Inozitoli 20 mg
PABA 5 mg
Biotina 40 mcg
Acidi pantotenik 5 mg
Acidi folik 50 mcg
Rutina 4 mg
Kompleksi i biofllavonoideve citrike 4 mg
Kompleksi i hesperidinës 5 mg
Beatinë HCI 10 mg
Jodi 80 mcg
Kalciumi 100 mg
Magneziumi 50 mg
Hekuri 3 mg
Bakri 0,5 mg
Zinku 5 mg
Kromi 20 mcg
Seleni 15 mcg
Mangani 2 mg
Kaliumi 20 mg
Molibdeni 80 mcg
Bori 50 mcg
Siliciumi 1 mg
L-glutationi 5 mg
L-cisteina 20 mg
Gjethet e shtogut 10 mg
Ekstrakt i gjetheve të çajit të gjelbër 5 mg
Ekstrakt i rrënjës së xhumbirit 50 mg
Gjethe majdanozi 50 mg
Boronicë 20 mg
Kumbulla 20 mg
Rrikë 50 mg

Linja Vital i produkteve është një mënyrë efektive, formulë individualizuar multivitamin me më shumë se 40 përbërësit aktiv. Ata kanë qenë e përbërë në bazë të rezultateve të fundit shkencore, si dhe me karakteristikat kushtetuese dhe kërkesat vitaminë / minerale të llojeve të veçanta të gjakut. Ato përmbajnë shëndetësore mbështetjen bimeve si.

Studim i fundit shkencor ka treguar se llojet e ndryshme të gjakut mund të kenë kërkesa disi të ndryshme ushqyese për shëndetin optimal dhe funksionimin e metabolizmit. CaliVita® linjë "Vital" e multivitamina është formuluar posaçërisht për të ndihmuar të siguruar mbështetje ushqyese "qepur me porosi" për secilin lloj të veçantë të gjakut. Çdo anëtar i kësaj familjeje, duke përfshirë Vital A, Vital B, Vital AB, dhe Vital O, përmban një spektër shumë të plotë të lartë vitamina të cilësisë, minerale, elemente, antioksidantë dhe barëra të dobishme gjurmë, rrjedh vetëm nga farmaceutike të lëndëve të para e klasës, dhe përzier me mjedisin FDA miratuar më të rrepta të kontrollit të cilësisë. Rezultati është të ushqyerit superior cilësi formuluar me llojin tuaj të gjakut në mendje.

Tipi i gjakut "O"

A është menduar se ky ishte lloji i gjakut të zhvillohet për herë të parë në rrjedhën e evolucionit, dhe kjo duket të jetë i përshtatur për të hahet mishi. Si e tillë, tip o mund të furnizohen edhe me vitamina yndyrë shpjegueshëm, hekur dhe vitaminë C, megjithatë u rrit vitaminë B plotësim mund të jenë të dobishme. Për të ndihmuar të mbështetur shëndetin optimal, ekstrakte të veçanta bimore të tilla si Yucca, majdanoz, shafran i Indisë, rrikë dhe jamball mund të jetë e dobishme për llojin O individëve. Vital O përmban 41 elemente të ndryshme dhe agjentë aktive në total.

KUJDES!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
arrow

Vital 0 - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
garanci Çmimi më i ulët
Vital 0
Back to content