Spirulina Max - CaliVita

Go to content

Spirulina Max

Thesaret e detit
60 tableta

Algat Spirulina për imunitet
This product is unavailable.
spirulina e pastër
Spirulina Max është një produkt që përmban alga - spirulina, e pasur me vitamina, minerale dhe substanca të tjera të dobishme që mbështesin në mënyrë efektive shëndetin tonë.
25% zbritje në blerjen e parë >>
strijela

spirulina e pastër

Produkt me alga alkalizuese

Duke ju falënderuar efektit të tyre alkalizues, algat spirulina të cilat gjenden në ujë të freskët mund të jenë suplement i duhur për një dietë detoksike, alkaline. Spirulina mund të jetë e dobishme jo vetëm për trupin e aciduar, por si një burim i qëndrueshëm i proteinave ajo i përmban gjitha aminoacidet e domosdoshme. Për më tepër, fibra të cilën e përmban është e një rëndësie të veçantë pasi që është e pasur me hekur, zink, dhe vitaminë B.

Kujt i rekomandohet?
- si një suplement për dietat alkaline;
- në raste të konsumimit të tepërt të produkteve aciduese ushqimore (për shembull mishi, yndyra shtazore, vaji i përqendruar, mielli apo sheqeri i rafinuar);
- për të zëvendësuar aminoacidet e domosdoshme.

A e dini se?
A e keni ditur se studimet kanë zbuluar rolin pozitiv të spirulinës në proceset anti-inflamatore dhe në rregullimin e niveleve të yndyrës në gjak, prandaj spirulina mund të kontribuoj në mbështetje efikase për sistemin kardiovaskular? *
60 tableta

Dozimi:
2-4 tableta në ditë.

Përbërësit
500mg Spirulinë

Flora dhe fauna e freshwaters janë të kënaqshme për të parë dhe ata janë burimet e caktuara nutriments shëndetësore mbrojtjen. Spirulina Max është një produkt i përbërë nga alga Spirulina përmban shumë vitamina, substanca minerale dhe përbërës të tjerë të dobishme që promovojnë shëndetin tonë në mënyrë efikase.

Spirulina ka gjeneruar shumë interes në qarqet e ushqimit të shëndetshëm për shkak të përqendrimit të saj të pabesueshëm të shumë bioavailable, ushqyesve të cilësisë. Kjo mund t'i atribuohet faktit se Spirulina ka një normë fotosintetike konvertimit afërsisht tre herë që të bimëve të tokës me bazë.
Spirulina është një burim i plotë proteinë, që përmban të gjitha amino acidet esenciale. Ajo është gjithashtu një nga burimet e pakta të shkëlqyer bimore të vitaminës B12, e cila është gjetur në mënyrë tipike vetëm në indet e kafshëve. Si e tillë ajo është një shtesë të përshtatshme për vegans që mund të kenë vështirësi për marrjen B12 të mjaftueshme në dietën e tyre. Spirulina është gjithashtu e pasur me vitaminë A, B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (acid Pantothenic), B6 ​​(pyridoxine), vitaminë C, vitaminë D, vitaminë E, vitamina K, acid folik, biotin dhe inositol.

Përveç nga ky grup të shkëlqyer të vitaminave, Spirulina përmban përqendrime të shumë mineraleve të rëndësishme, duke përfshirë jod, bromine, hekur, mangan, dhe kalium. Çfarë e bën Spirulina i tillë një burim i shkëlqyer i këtyre elementeve jetike gjurmë është fakti se shumë prej tyre janë të përfshira natyrisht në bono organike chelate, duke rritur bioavailability e tyre. Kjo Chelation natyror mund të jetë për shkak të amino acid të lartë përmbajtjen Spirulina-së.

Spirulina gjithashtu përmban shumë enzima të dobishme, dhe është e pasur me disa nga antioksidantë më efektive të njohura, të tilla si superoksid dimutase, klorofil dhe phytocyanin. Me të tillë një spektër të plotë të ushqyesve të koncentruar në formë shumë bio te mundeshme, nuk është çudi që shumë i referohen Spirulina si "ushqim super" Natyrës.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor, para se të marrë ndonjë shtesë.
Për shkak të përmbajtjes së jodit të këtij produkti, individët me çdo lloj kusht tiroide ose problem, duhet të kërkoni këshilla mjekësore të kualifikuar para se të marrë këtë produkt.
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.

Burimi
* Hypolipidemic, Antioxidant and Antiinflammatory Activities of Microalgae Spirulina - Ruitang Deng et al, Cardiovasc Ther. 2010 August ; 28(4): e33–e45
strijela

Spirulina Max - komente produkt

Shto një koment, vlerësoni një produkt ose bëni një pyetje
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
strijela
garanci Çmimi më i ulët
Spirulina Max
Back to content